Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Volt már valaki pánikbeteg,...

Anowind kérdése:

Volt már valaki pánikbeteg, vagy aki még mindig az? Mik a tapasztalatai? Félelmei? Esetleg van olyan aki sikeresen meggyógyult? Gondoljátok holmi gyógyszerek vagy pszichiáter segíthet normális életet élni? Várom hozzászólásaitokat!

Figyelt kérdés

Egy átlagos, hétköznapi életet élő srác szeretnék lenni, viszont félek, hogy pánikbeteg vagyok. Olvastam különböző oldalakon a pánikbetegség tüneteiről és nagyon sokat magamon is észrevettem (10 év alatt)! Ezek a következők:

- Hidegrázás, izzadás, fojtó érzés a torokban, gyors szívdobogás, remegés, olyankor hideg a kezem ezt a barátaim is észrevették már, alig merek megszólalni stb. stb....

- Félek egyedül elmenni valahova, de olykor hirtelen megszólalni is idegenek előtt. (Volt olyan eset, hogy pl. bementem a postára és fizettem volna be a csekkeket, de mikor megszólaltam hirtelen pánik jött rám és csak kapkodtam a levegőt és úgy éreztem ha lett volna nálam valami azt rögtön leejtem.) Ritka esetben pedig közvetlen vagyok mindenkivel és nyugodtan tudok beszélgetni anélkül, hogy bepánikolnék.

- Sokszor érzem úgy mintha kinevetnének az emberek ( pl. tömegközlekedési eszközön, az utcán stb. )

- Eddig éjszaka az a 8 óra amit aludtam telt a legnyugodtabban, de mostanában van mikor légszomjra ébredek (nem mindig)!

- Az eddigi munkahelyeimen is ez volt a probléma, hogy egyes emberekkel féltem kontaktusba kerülni, viszont néha meg jóízűen beszélgetek akárkivel.

- A jelenlegi világnézetem kb. egyenlő egy nagyon borús, felhős égi képpel! Úgyhogy gondolhatjátok ;)


Vannak pozitív esetek is:

- Néha teljesen nyugodtan megyek bárhová és egyedül! (Ritka eset)

- Tudok nyugodtan aludni.

- Nyugodtan ülök a buszon és ha valaki szóba elegyedik velem akkor nem rémülök meg.

- A feszült helyzeteket többnyire poénos beszólásokkal szeretném oldani több-kevesebb sikerrel.


Probléma még az is, hogy görcsösen szeretnék magamnak barátnőt, de élőben nagyon nehezen merek ismerkedni! Szeretnék gyerekeket, családot mint bárki más, de a pánik sajnos mindig GYŐZ felettem! Sok dologba nem mertem belevágni emiatt! Barátaim természetesen vannak, de azok közül is megválogatom, hogy kikkel találkozom. A lényeg, hogy szeretnék már normális életet élni! Sokszor határozottan kiállok, hogy na most már ennek vége de sose tudtam még megvalósítani. Élőben pedig senkinek nem merek ilyenről beszélni, inkább erősnek mutatom magam. De valami orvoshoz már elszeretnék menni mert ennek szerintem véget kell vetni még idejében!


24/F


Kérdések:

1, Szerintetek mit kéne tennem? Orvos vagy gyógyszer használhat?

2, Másnak mik a tapasztalatai? (Elsősorban hozzáértők vagy hasonló cipőben jártak véleményére volnék kíváncsi)



2012. júl. 20. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Voltak nagyon durva pánikrohamaim; egy meglehetősen buta pszichiáter kezelt. Legyógyszerezett, nem látta a probléma lényegét, normális terápiához nem értett, csak gyógyszerezni tudott (nem is értem, miért nem ment gyógyszerésznek...), de senkinek át nem adott volna, aki értett az egészhez. A gyógyszerek negyed év után már nem tudták lefogni a pánikokat, és azok újra megjelentek. Viszont a mellékhatások miatt leálltam a gyógyszerről. Kínszenvedés volt az a két hét, amíg az antidepresszánsok kiürültek a szervezetemből. Egy pszichológus segített.

A dokit pedig otthagytam.


Aztán - jóval később - elkezdett kezelni egy másik doki, mélyanalízissel, traumafeldolgogással, és meglettek a pánikrohamok kiváltói. Ocsmány kisgyerekkori traumák. Soka kínlódtunk velük, de szépen kigyepáltuk magamból.

Azóta nincsenek pánikjaim.

2012. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11-es válaszolónak: Na igen... Lehet nekem is hasonló problémám van. Bár elég erősen szorongok szinte mindig. Bár gyógyszer van nekem is, de szívesebben kibeszélném néha a dolgot :D Olyan elhagyatottnak érzem magam.... de megvan az első lépés. Elmentem a dokihoz!
2012. okt. 3. 21:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meggyógyultam belőle. Gyógyszer, orvos, pszichológus is segített benne, tünetmentes vagyok évek óta.

A pszichológussal való beszélgetés segített a legtöbbet.

2013. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
13-as: Örülök, hogy meggyógyultál :) Köszi a választ! Szerintem is a beszélgetés nagy terhet vesz le a vállaidról.
2013. jan. 11. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!