Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért betegségmániás mindenki...

Miért betegségmániás mindenki szinte, az én családomon kívül?

Figyelt kérdés

Furcsa, hogy az én családomon kívül szinte minden család hipohonder hogy például fáj a hasuk azonnal bevesznek gyógyszert meg "Jaj biztos gyomorfekélyem van megyek hasi ultrahangra".

Meg folyton kivizsgáltatják magukat aztán persze kiderül 25 évesen is egy csomó apró betegség amire utána szednek 100 gyógyszert amitől még rosszabbul lesznek. Nagyapámnak például 28 évesen azt mondták hogy 40 évesen meg fog halni mert gyenge a szíve, nem szedett rá gyógyszert, 83 éves és még mindig él.

Meg az egyik barátomnak is, mondta az anyjának hogy fáj a feje rögtön mondta az anyja hogy vegyél be gyógyszert, de nem ám valami algoflexet adott neki hanem valami marha erőset.

15/f


2012. júl. 24. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Cimbora!

Hol élsz te? Valami betegség-telepen? Mert erre mifelénk meg épp senki sem akar beteg lenni. Még akkor se mennek el orvoshoz, ha kilóg a belük, vagy ilyesmi.

2012. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a legnehezebb utat,az aranyközéputat kell járni mindenben!
2012. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet és nem tudom elégszer hangsúlyozni. Állami egészségügy =/= az orvostudomány jelenlegi állása. A magyar állami egészségügyre meg hatványozottan igaz.


Számtalan eset van a környezetemben is allergiától kezdve veseműtétig, amikor nem lett volna rá szükség, meg olyanra is, amikor vakbélbe halt majdnem bele ismerősöm, cukorbeteg osztálytársammal meg szőlőcukrot etettek. Fogorvosnál is hasonló. Olyan fogat húztak, amit tömni is lehetett volna, olyat nem tömtek, amit később emiatt húzni kellett. Ezek Magyarországon mindennaposak sajnos.


De ettől eltekintve mindenkinek a saját jól felfogott érdeke törődnie az egészségével és rendszeresen járni szűrővizsgálatokra.


Fájdalomcsillapítót csak nagyon indokolt esetben veszek be, mert a tüneti kezelésben nem hiszek, viszont abban igen, hogy a test apróbb tüneteit illik komolyan venni, mert sokszor életet menthet.


Ezzel a felfogással majdhogynem ellentétes a fájdalomcsillapítás és sebészet orientált "jelez a tested, nyomd el a jelzését" orvoslás.

2012. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én akkor veszek be fájdalomcsillapítót, ha tudom a fájdalom pontos okát, és nem lehet megszüntetni. Pl. menstruációnál szívfájdalom nélkül beveszem a legapróbb görcsre is a cataflamot, mert tudom, ha nem teszem, akkor fél óra múlva járni sem fogok tudni a fájdalomtól. Enyhébb fájdalomcsillapítót meg sem érzek. Vagy pl. állandó fogszabályzót kaptam, ami igencsak kikészíti a fogaimat, így arra is beveszem, hogy tudjak enni legalább joghurtot. Édesanyám a teljes ellentétem. Ő nem hajlandó fájdalomcsillapítót bevenni "fúj, méreg!" felkiáltással, ellenben ha menstruál, semmit sem lehet vele kezdeni, mert ki sem tud kelni az ágyból, csak szenved. Az ő szemében én vagyok a gyenge, hogy nem bírom a fájdalmat, de szerinted kettőnk közül ki tud helyt állni menzesz idején? Nem ő :) Szóval, ha nem lehet megszüntetni az okot, vagy legalább kiderült, és van rá kezelés, akkor a fájdalomcsillapító nem az ördögtől való.
2012. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!