Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 55 éves vagyok és minden este...

Akos127 kérdése:

55 éves vagyok és minden este 3-6 alkalommal nagyon erős vádli görcsöm van egyszerre a kettő nyújtózkodásra. Ha féléberen vagyok felhúzom a lábfejeim, akkor nem görcsöl be. Van valakinek hasonló vagy tud valamilyen betegségről ami ezt okozhatja?

Figyelt kérdés

Kb 10 éve kezdődött és idővel erősödött.

Már annyi magnéziumot és calciumot szedek hogy világítok 2-2 pezsgő tabletta vagy por alakban 2-4 -szeres adagot, mégis, ha nem szedem akkor erösebb, ha igen kicsit ritkább és gyöngébb a görcs. A CK értékem magas minden más véreredmény majd tökéletes a gyógyszereim hatására melyek Letrox, Lavestra, astrix, atoris és Lipidil.



2012. aug. 15. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de engem is érdekelne.

Igaz nekem nem ennyire gyakori, meg inkább a talpam görcsöl többször, viszont gyerekkorom óta van. A talpam egy hosszabb gyaloglás, vagy cipőcsere után görcsöl... A vádlim meg álmomban, vagy ébredés után nyújtózkodásra... Havonta többszöri mennyiségben.


Magne B6 tabletta nálam perceken belül hat.

JutaVit magnézum+B6 tabletta viszont nem... azt talán lassabban szívódik fel úgy vettem észre, ezért ezt akkor kajálom, mielőtt olyan útra indulok, hgoy tudom, hogy befog görcsölni. A magne meg ott van sos esetre.

Pezsgőtabletta hatását nem érzem...


Jó lenne valami tipp, amivel kiiktathatók ezek a görcsök...

33N

2012. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

setleg segíthet valamit

[link]

2012. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyunak így kezdődött a mélyvénás trombózis. Sajnos ebben a korban már nem biztos, hogy csak vitaminhiány miatt jelentkezik. :(
2012. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kor, az 1. hozzászólóval teljesen megegyező problémáim voltak és 25 voltam akkor kb. 1 évig csinálta nekem is, bár akkor még jártam hetente 1-2x focizni. Mindenképpen érdemes legalább 4l tiszta vizet fogyasztani, azt vettem észre, hogy mióta odafigyelek az elegendő folyadékbevitelre azóta egy kemény eddzés(gyúrás) után sincs olyan izomlázam mint régen volt, most 33 vagyok.
2012. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi visszajelzéseket.

Nekem egyenlőre a Magna b6 nem segített, pezsgő tabletta sem.

A túlzott folyadék is kimoshatja a szervezetedből a vitaminokat.

Most reumatológia fog megvizsgálni, mert a cardiologia és a körzeti kifutott az ötletekből.

Még azt nem irtam hogy a vádli görcs után a vádli izmok pontokban minha mozognának, nagon fura.

2012. aug. 16. 07:04
 6/7 anonim ***** válasza:
a víz annyira nem mossa ki a vitaminokat, max a vízben oldódó távozik, de a szervezet nagy része amúgy is víz, tehát van raktár.
2012. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meglett a megoldás.

3 éves Mo.-i orvostól orvoshoz járva nem találtak semmit.

Kijöttem Angliába munka miatt, és nelám! egy fekete körzeti orvos felírt egy gyógyszert Quinine Sulfát. Azóta nagyon ritkán és keveset görcsölt a vádlim, végig tudom aludni az estéket, ha nem iszok túl sokat (vizet) lefekvés előtt. Egyel kevesebb probléma!

Ha valakit tüzetesebben érdekel a gyógyszer neve v. ható anyaga, megkeresem.

Állítólag ezt adják maláriás betegeknek is, de ez nem tuti.

2013. dec. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!