Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Férges lehetek? (bővebben lent)

Férges lehetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kutyám most volt férges, és félek, hogy én is elkaptam...

Kb hetente viszketni szokott a végbélnyílásom, de akkor elég erősen, és kb 2-3 percig, ilyenkor folyamatosan kell vakarnom, hogy elmúljon.

A másik eseetleges tünet a hüvelyfolyás, ami szintén elég ritkán jelentkezik, de akkor olyan intenzív,hogy a bugyim is olyan lesz. Ez nagyon csúszós és zselé-állaga van.

A neten utánanéztem a tüneteknek, de azt nem írja,hogy az összes leírt tünet együttes jelenléte jelzi csak a férgességet, vagy egy-egy tünet önmagában is.


A szüleim szerint nem mostam mindig alaposan kezet a kutya után (ez nem igaz), így azt mondták, ha férges leszek,elajándékozzák a kutyámat. Ezt nem akarom, így ha esetleg férges vagyok, olyan megoldást kell keresnem,amit egyedül is meg tudok oldani (gyógyszer,krém,stb)


Csak komoly válaszokat kérek!



2012. aug. 18. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Tessék elfáradni az orvoshoz. Ez nem vicc.
2012. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

szerintem inkább elszaproodott a gomba a végbeledben és a hüvelyedre átterjedt. NEm eszel túl sok édességet mostanában?

Egyél sok fokhagymát az kihozza a férgeket a belekből iiletve a gombát is pusztítja.

2012. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne menned.
2012. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez szerintem nem felnőtthöz való viselkedés, ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez nem megoldás ha a kutyát elajándékozzátok!

Előfordul az ilyemsi főleg háziállatoknál, ez van elmész dokihoz, nem fog elítél vagy ilyesmi, felír vmi gyógyszert ami kihajtja belőled a férget (ha egyáltalán van) és a kutyát is kezelni kellene, hogy elmúljon. Amúgy a fokhagyma féreghajtó ha bírja az epéd/gyomrod nyugodtan egyél magas vérnyomásra is jó, amúgy. A kutyidnak is adhatsz fokhagymát, a kajája közé vékonyan szeletelsz neki. De azért a gyógyszeres kezelés biztosabb!

2012. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem szinte biztos hogy hegyesfarkú bélgiliszta elég veszélytelen nekem is volt én VERMOX nevű parazita űzőt kaptam.
2014. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó kommentelő vagyok még mindig :) a végbélre is lehet kapni viszketés elleni krémet.
2014. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!