Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellékvese fáradtság, volt...

Mellékvese fáradtság, volt már valakinek?

Figyelt kérdés

Pánikos tüneteim, rosszulléteim vannak, rengeteget szorongok, és olyan helyzetekben is izgulékony vagyok, amikor mások tök nyugodtak. A vizsgákról nem is beszélve, egy értelmes szó nem jön ki belőlem, annyira dobog a szívem!


Olvastam a neten, hogy van ez a dolog a kortizol hormonokkal. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Összefüggésben lehet a mellékvese hormontermelése a szorongással?


2012. aug. 19. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit biztosan mondhatok, hogy a mellékvese velőállománya adrenalint, és noradrenalint termel, amik stresszben mindig felszabadulnak. A mellékvese-kéreg pedig szintén stressz esetén kortizolt (ás egyebek mellett, amiket most hagyjunk) is termel, ami pedig emeli a vércukrot, hogy a szervezet nagyobb energiaigénye kielégítve legyen szorongásban. Ez utóbbit az agyalapi mirigy hatására teszi. Hosszantartó szorongás tehát biztosan befolyásolja a mellékvese hormontermelését
2012. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És lehet, hogy egy hormongyógyszerrel megoldódnának a problémáim? Nagyon-nagyon szeretnék kikeveredni a dologból, és nem nyugtatókkal, hanem a gyökerénél megfogva a dolgot.
2012. aug. 19. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a hormon ártalmasabb a nyugtatónál, és a probléma egyfajta ördögi kör, ami a szorongással indult, aztán hozzászokott a mellékveséd az állandó készenléti helyzethez, így már több stresszhormont produkál. Enyhe nyugtatószerek is vannak, hozzászokás nélkül
2012. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem is biztos, hogy feltétlen hormonra gondoltam, ami segíthet. több helyen írják, hogy mivel lehet befolyásolni, gyógyítgatni a mellékvesét. például gyógynövényekkel.

ilyesmire gondoltam elsősorban.

2012. aug. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!