Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A filmekben látott, általános...

A filmekben látott, általános fegyvertelenítési eszköz hogy is müködik a valódi életbe?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,mikor hátulról elkapják a nyakát az egyénnek és addig szorítják még el nem ájul.Az a valódi életben is müködik,vagy csak filmes trükk?Ha müködik milyen alapon?Miért ájul el?
2012. aug. 22. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nyaki verőér nyomás alá kerül, ezért az agyba nem jut megfelelő mennyiségű vér, így a szervezet úgy védekezik, hogy "takarékra áll" (eszméletvesztés) és vízszintes helyzetbe kerül a test
2012. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Really?Müködik a való életben is?Meddig kell szorítani,hogy az illető azért ne haljon meg?:D És meddig marad eszméletlen?
2012. aug. 22. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Működik a valóságban is, plusz reflexesen csökken a pulzus is. nem tudom megmondani sajnos, hogy mennyi idő kell a beájuláshoz, de nem saccolok túl hosszú időt (pár másodperc), de a halálhoz azért hosszabb és intenzívebb nyomást kell kifejteni véleményem szerint
2012. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz köszi a választ!Még egy kérdés,pontosan hogyan kell csinálni?(nem mintha bárkit is bántani akarnék,max haverok elött jó nagyzolni,hogy ilyet is tudok :D)

Mind a két kézzel erősen elég a nyakat szorítani?

2012. aug. 22. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet ilyesmivel nagyzolni. Évekig tanítják, hogy hogyan lehet valakit így elintézni. Simán kinyírhatsz valakit, ha valamit egy picit is szarul csinálsz.

És szerintem ezt neten nem lehet tanulni. Nekem legalábbis nem neten sikerült az ilyesmik megtanulása.

2012. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem

Azthittem csak a filmekben müködik :D

2012. aug. 22. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Működik a valóságban is, viszont elég sok minden benne van a pakliban.

Például gyengébb és simán elroppantod a gégéjét. Akkor meg csak akkor lehet megmenteni, ha van 1 perces körzetben egy szakértő orvos.

Vagy csak túl sokáig, túl erősen szorítod és leáll a légzése. A vérellátása. Agykárosodott lesz.

Bármi előfordulhat.

2012. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Csak óvatosan, nehogy valakit kinyírj! Érdemes ezt először megtanulni valakitől aki nagyon ért hozzá.
2012. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld kéz,köszi a válaszokat.
2012. aug. 23. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!