Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak vissza a...

Hogyan találjak vissza a valódi világba a virtuálisból?

Figyelt kérdés

Felnőtt nő vagyok. Szellemi munkát végzek, ahol emberekkel foglalkozom napi 7 órában (+1 óra dokumentáció).


Az elmúlt 3 évben, megteremtettem a saját kis virtuális világomat, amelynek alkotói a FaceBook, MSN, Skype, IWIW, e-mailezés, blogok olvasása, posztolások.

Reggel, miután felkelek (hulla fáradtan, mert előtte hajnal 3.00-kor mentem aludni) a net az első. Ha nem nézem meg, mert pl. bealudtam, akkor szorongok, frusztrált vagyok. Munkahelyemen lopva netezek, amikor a dokumentálós részt végzem... Amikor hazaérek, ismét első a net. Gép előtt ragadok, és este veszem észre, hogy elszaladt az idő, és semmi hasznosat nem végeztem el.

A szobám is (albérleti lakrészem) olyan, mint egy disznóól. Már kedvem se nagyon van elkezdeni kitakarítani, mert azt sem tudom, hol kezdjem.

A kötelező teendőimet is az utolsó percre hagyom. Halogatásból profi vagyok, sajnos.


Próbáltam már azt, hogy egy napig nem netezek, de nem bírtam ki. Tiszta depis lettem, és azután "be kellett pótolnom".


Hogyan törjek ki a virtuális világom rabságából, hogy igazi életet éljek?

Mivel az nem megy, hogy teljesen megvonom a netet, hogyan csökkentsem? Mit tegyek?


2012. febr. 5. 19:25
 1/9 bánomisén ***** válasza:
100%
A netfüggőség ugyanolyan, mint a különböző szerektől való függőség és ugyanolyan nehéz szabadulni is tőle. Ha egyedül nem megy a leszokás, mert nem tudod megállni, akkor kérj segítséget pszichológustól.
2012. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló problémákkal küzdök, egyszer sikerült egy teljes hónapot kibírnom anélkül, hogy bekapcsoljam, ezt a sza.t!Persze ez az érettségi ideje alatt volt, ebben a tájban sokkal nyugodtabb voltam, s 94%-ra teljesítettem.


Mihamarább fogj egy nagy kartondobozt pakold bele, és irány a Duna!

NA jó, csak viccelek, írd rá egy papírra napi teendőidet, és ragaszd a képernyőre.

2012. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig senkitől sem kértem segítséget ezzel kapcsolatban. Amikor valaki kérdezte, hogy mi a baj - látni, hogy nem alszom eleget, felületes vagyok, halogatok, párszor frusztrált is, akkor általában elküldöm az ilyen embereket.



Azért írtam ki ezt a kérdést ide, hogy az, akinek sikerült kitörnie ebből a függőségből pszichológus nélkül, vagy ismer ilyet, az legyen szíves, osszon meg egy-két tanácsot. Hogyan tudnám legalább redukálni eleinte a net használatát? Mert ugye a drogelvonó sem arról szól, hogy az első pillanattól 100% megvonják tőle...

2012. febr. 5. 19:35
 4/9 Randy Orton válasza:

Velem is ez volt


de miután kirúgtak az iskolábol hiányzás miatt mert nemjártam be mert reggeltől estig gépeztem - 20 évesen rugtak ki 10.-ből


Aztán rájöttem hogy elbasztam az életem


és most ittvagyok 20 évesen 8 osztállyal


Szivesen visszacsinálnám

2012. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2. válaszoló!


Köszi neked is a válasz! Ilyesmiket várnék...

Ezt ki is próbálom. (Nem a Dunába dobást:))

2012. febr. 5. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmúlt 3 évben, megteremtettem a saját kis virtuális világomat, amelynek alkotói a FaceBook, MSN, Skype, IWIW, e-mailezés, blogok olvasása, posztolások"


Ez mitől virtuális? Mindegyik a kapcsolatteremtést szolgálja, emberek vannak mindegyik mögött. Tehát nem virtuális valóság, hanem pontosan ugyanaz, mint amikor 100 éve valaki a faluban azzal töltötte az időt, hogy a piacon vagy a ház előtt pletykált. Mondjuk elment a közkútra vizet hozni, és út közben mindenkivel fél órát dumcsizott. Így este lett, mire a kanna vizet elhozta a kútról. Így nézett ki a facebook-függőség 100 évvel ezelőtt.


"Halogatásból profi vagyok, sajnos."


Persze, mivel a "netfüggőség" lényege szinte mindig a halogatás.


"Hogyan törjek ki a virtuális világom rabságából, hogy igazi életet éljek?"


Szerintem először azt kellene megértened, hogy a problémád a halogatás, nem pedig a "virtuális valóság" vagy az internet. Ha nem lenne internet, valami másban fejeződne ki a halogatás.


Az internetezést akkor tudod kiküszöbölni, ha valami jobbat találsz nála. Akkor könnyű "leszokni". Az lesz függő, akinek valami hiányzik az életéből. Ezt kell először megnézni, hogy mi hiányzik. Nem azért nem jut időd másra, mert netezel, hanem azért netezel, mert igazából nincs kedved azokhoz a dolgokhoz, amiket úgy véled, hogy helyette csinálni kellene. Egyébként a neten sok cikk olvasható a halogatásról.

2012. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Pszichológus vagy inkább pszichiáter volna a legjobb, mert úgy tűnik, hogy erősen net-függő lettél. Jobb ezt előbb kezelni, mint utóbb, mert minél később kezelteted, annál nehezebb lesz "leszokni" a virtuális világról.

(Nem azt jelenti, hogy időnként ne írj a netre, ne látogasd a lapokat, hanem azt, hogy ne benne élj, azza ne függ betegesen tőle.)

2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha már úgyis folyton netezel, innen is kapj segítséget :) Iratkozz fel a hírlevélre, nézegesd a blogot és CSINÁLD VÉGIG a programot :)

2012. febr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. válaszadó!


Te magad is végigcsináltad a programot? :)

Köszönöm szépen, mindenképpen megnézem!

2012. márc. 28. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!