Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a bolhacsípést...

Hogyan lehet a bolhacsípést megkülönböztetni az ágyi poloska csípésétől?

Figyelt kérdés

Sajnos a gugli nem a barátom ebben az esetben, mert az ott található képek túlzottan hasonlítanak egymáshoz, és nem tudom eldönteni, az én csípéseim melyikre hasonlítanak jobban.


Akiknek volt már ilyen és/vagy olyan csípése, kérlek, írjátok meg a tapasztalataitokat, köszi.(hogy nézett ki a csípés, mikor jött ki, meddig viszketett, ha viszketett egyáltalán, hány csípés jött ki egy nap, hogy szabadultatok meg az élősködőktől?)



2012. szept. 9. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Bolha már csípett meg, az apró piros pötty, kicsit kiemelkedő és nagyon viszket(ha jól emlékszem). Poloskával még nem volt dolgom. Az a kérdés, hogy melyikre van esély. Találkoztál kutyával, macskával akitől "összeszedhetted" a bolhát?
2012. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akár mindkettőre lehet esély: a poloska bemászhat a szomszéd lakásból is a csöveken keresztül. De a gyerekek több helyen is voltak a nyáron, ahonnan esetleg hazahozhatták a poloskát, például szállodában.


bolhával is találkozhattam, mert a családban sokunknak van háziállata, nekünk is itthon 3 macska.

Mondjuk ők nem járnak ki, mert panelban élünk.


De ha van 3 macska, akkor miért engem csípnének a bolhák? Miért nem őket? A két gyerekemen szintén nincsenek csípések, csak rajtam.

2012. szept. 9. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudom! Esetleg hangyacsípés? A bolha tényleg mást is összecsípett volna, bár ki tudja? Azért nézd át a cicákat, és ha kell szerezz be nekik bolhanyakörvet! Ha mégis poloskára gondolsz, rovarirtóztatni kéne a lakást szakemberrel.
2012. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, remélem, lesznek még.


A poloska ellen az szól, hogy azok fénykerülő rovarok, nálam meg egész éjszaka ég a nagy lámpa, hogy ha poloskák vannak a lakásban, akkor ne jöjjenek elő, de a csípések meg ennek ellenére is szaporodnak rajtam.


Most megfürdetem a macskákat, befújom a lakást, átmosok mindent, amit lehet és ha ennek ellenére sem jobb, akkor jön a rovarirtó szakember.

2012. szept. 9. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
OK. Remélem megszabadulsz a "csipkelődőtől". Én csak ennyit tudtam segíteni, talán ír más is valami okosabbat!
2012. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

az ágyi poloska fénykerülő az igaz, de ha valaki mindig fényben alszik, akkor ennek ellenére előjön és csíp, mert táplálkoznia kell, és ez az elemi szükségélet felülírja az eredeti "szokásait".

kiéhezett bogár nem csak éjszakai villanyfényben, de akár nappal is előbújik, ha máshogy nem jut táplálékhoz (embervérhez), ezt jó tudatosítani, ezért nem véd meg a villanyfény sem tőlük, mert előbb-utóbb adaptálódnak a körülményekhez.

2014. jún. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!