Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan, aki hipofízis...

Van itt olyan, aki hipofízis adenomával küzd, vagy már meggyógyult?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, kicsivel több, mint 1 éve diagnosztizálták nálam ezt a betegséget. Azóta mind a 3 gyógyszert végigszedtem már, amit erre adni szoktak (Bromocriptin, Norprolac, Dostinex, utóbbit most is szedem), de emellett is megint gyullad be a mellem. A prolactin szintem már jó volt legutóbb, bár az adenoma mérete nem változott. A Norprolactól hallucináltam, a Bromocriptintől erősen hánytam. Van itt olyan, aki megosztaná velem a tapasztalatait, mert bár tudom, hogy mindenkinél másképp zajlik ez a betegség, mégis jó volna tudnom, hogy ki hogyan élte meg és ki hogyan gyógyult meg végül.
2009. júl. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

25 évesen elkezdett folyni a mellemből a tej, s elmúlt a menstruációm. MAgas volt a prolaktinom, de a bromocriptint szedtem, s megjött rendesen, valamint amíg szedtem a gyógyszert addig nem folyt a mellemből a tej, de miután abbahagytam megint folyt. Szedtem 1 évig a bromocriptint, napi 1-et, sexeltünk a párommal védekezés nélkül, de nem lettem terhes, mert a doki mondta hogy szülni kell egy gyereket, s elmúlik az egész!Mikor abba hagytam következő hónapban már terhes is lettem, tavaly májusban, februárban megszültem, s most minden ok, van egy 5 hós lányom!


Szóval tessék egy babát összehozni, ezt a Magyar Nőgyógyászok EGyesületének az Elnöke mondta, ő volt a dokim, s be is igaza is volt!

Az adenoma nem is fog elmúlni, s ha elmúlik is vissza jöhet, de ugye az adenoma nyomja az agyalapi mirigyet ami az összes női szervet irányítja azért van mellgyulladás, tej folyás vagy menstruációs zavar, de egy terhesség valahogy az egész hormonháztartást helyre rakja!

2009. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én még nem szeretnék babát, sőt, most is attól rettegek, hogy nehogy terhes legyek, hogy megjöjjön, mivel nem megfelelőek még a körülmények. De nem akarom már sokáig húzni, néhány évet adok magamnak, és igenis szülni fogok. Azt viszont nem tudom, hogy a terhesség idejére fel kell függeszteni a gyógyszert, vagy szedni kell tovább?
2009. júl. 30. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! A gyógyszerezést az orvossal kell megbeszélni terhesség idején is, de ez a gyógyszerek betegtájékoztatásán is rajta van. Igazából mások tapasztalata nem mérvadó mert annyi dolog gyökeresen eltérő a betegeknél, hogy az orvos sok egyéni tényezőt mérlegel a kezelés során, például gyakran a terápia is más-más.De igen vannak gyógyult betegek a hipofízis lapon szoktak lenni betegtörténetek. Ugyanakkor egy általános tény megállapítható: Hogy gyógyultak meg a betegek? Az orvosi kezelésüknek köszönhetően. Doktor ismeri a leleteidet, kórelőzményed, gyógyszerérzékenységed, feszültségi állapotod, esetleges terhességi szándékod, az esetleg fennálló társbetegségeket, és az életmódodra történő rákérdezéssel is tud segíteni (hatékonyabb gyógyszerszedés, étrend stb.) terén. Ezek olyan dolgok amik betegtárssal nem tisztázhatóak.



Konkrét információkat erről itt olvashatsz:

[link]



Mások története rád nem lesz igaz és fordítva, mert eltérőek a dolgok. Az agyi folyamatokon túl a hormonális elváltozás és több más dolog is számít. Lelkileg is mindenki másként éli meg nemcsak azért, mert a tünetek különbözőek, de azért is mert a személyiségük sem egyforma másként reagálnak eseményekre, illetve más-más életszakaszban éri a pácienseket a betegség. Vannak betegek akiknek nagyon nehéz feldolgozni ha bármilyen betegség éri őket, meg mindent ami azzal jár nekik segíthet pszichológus szakorvos. Bármely betegségnél - nemcsak az adenómás bajoknál - előfordulhat, hogy az érintett sokkal több tünettel szenved, mint amit maga a betegség okoz, mert a stressz sokat rátesz és külön fizikai tüneteket okoz. Ilyen esetekben pláne tanácsos egy szakember felkeresése.


Még azt tudnám hozzátenni, hogy a Te gyógyulási esélyeidről meg annak várható időpontjára sem más betegek történetéből tudsz következtetni. Ilyenkor legpontosabb választ a leleteket, gyógyszerezést ismerő kezelőorvos ad.

2009. aug. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A terhességről csak annyit, hogy nem minden hipofízis betegnél ajánlott. ( Mérlegelik a daganat méretétől és fajtájától (prolactinóma,Cushing-kór stb.) függően, hogy mekkorát nőhet, mit veszélyeztethet. ) Endokrinológus szakorvos véleményét kell kikérni.



Ez is pont egy jó példa arra, hogy mennyi az egyedi sajátosság. Viszont tény ahogy fejlődik az orvoslás egyre több nő vállalhat gyermeket, ami jó hír. Ez azonban nem változtat azon, hogy a doktor szakvéleménye szükséges, illetve ha mégis csak úgy becsúszott a baba a kezelőnek szólni kell.

2009. aug. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
05:04! Köszönöm a választ! De én csak érdeklődtem, persze ebből nem szűrök le életveszélyes következtetéseket magamra nézve, így nincs mitől tartanod, amit belinkeltél, az rám nem igaz!
2009. aug. 5. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
A linket azért küldtem mert több jó példa által szemléltetve van ott, hogy mennyire nem mérvadó betegtárs tapasztalata, erről pedig szó volt, kapcsolódott az írásomhoz. Én megértem, hogy kíváncsi vagy, de sajnos annyira más mindenkinél ez a betegség, hogy nincs lehetőség érdemi tapasztalatcserére a betegek közt.
2009. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!