Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehetne tenni állandó...

Mit lehetne tenni állandó álmosság ellen?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt orvosom gyógynövény-alapú altatót ajánlott azért, hogy pihentetően tudjak aludni. Azt mondta, hogy az összetétele olyan, ami nem okoz függőséget, tehát a problémáim megszűnése után el tudom majd hagyni. Az altató hosszú ideig nagyon hasznosnak bizonyult, mindig pihenten ébredtem, akkor is, ha csak néhány óra jutott az alvásra. Az utóbbi időben viszont ébredés után egész nap kóvályogtam az álmosságtól. Akkor megpróbáltam altató nélkül aludni. Sikerült is átaludnom az éjszakákat, de az alvás felületes volt, nem pihentető, így most emiatt kóválygok napközben az álmosságtól. Kávét a reflux betegségem miatt nem tudok inni (sőt rá sem tudok nézni). Lehet, hogy a jó alvást elősegítené egy esti "kupica", de ez az egyéb gyógyszereim miatt nem igazán ajánlott. Mielőtt orvos segítségét venném igénybe (aki valószínűleg ismét felír valamilyen tablettát), szeretném megkérdezni, van-e valaki, akinek hasonló problémát sikerült gyógyszer nélkül megoldani? Minden javaslatot, tapasztalatot előre is köszönök.
2012. szept. 18. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizikai határok növelése biztos, hogy jót tenne. Elmész edzeni, akkor nő a terhelhetőséged, és több energiád lesz. Sok fekvéstől is lehetsz álmos, bár gondolom nálad valami speciális betegség. Levegő, mozgás, mindenre jó
2012. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igyekszem minél többet mozogni, ez főleg gyaloglást jelent. Naponta lehetőleg 2x fél órát. Keringési problémák miatt sajnos nagyon elfáradok. Míg más ilyenkor alig várja, hogy leüljön és pihenjen, én a fáradtságtól szinte állva eltudnék aludni. Levegőn sokat vagyok, mert kertes házban lakom és ami munkával csak ki lehet menni az udvarra (pl. zöldségpucolás az ebédhez), én azzal kimegyek és kint csinálom.
2012. szept. 20. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Vitamin, ásványi anyag hiány is okozhatja a fáradtságot. Nagyon sok egészségi probléma a hiányos táplálkozásra vezethető vissza, de lehet a gyógyszereid mellékhatása is.Meg kellene nézni a gyógyszerek betegtájékoztatóit,nem írnak-e ilyen tüneteket, de lehet a kereszthatásuk is. Gyógynövények segthetnek akár a refluxodon is. A keringési problémáidra is van alternatív megoldás. Ha kíváncsi vagy a részletekre, jelentkezz.
2012. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!