Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gond a torkommal, de miért?

Gond a torkommal, de miért?

Figyelt kérdés

Kb. egy fél éve volt egy 2-3 hétig tartó betegségem, amikor végig iszonyúan fájt a torkom, de ez elmúlt..

Viszont a gond az, hogy azóta is, ha egy korty hidegebb vizet, vagy más üdítőt iszom, rögtön megfájdul a torkom, ami általában másnap reggelre elmúlik, gondolom éjjel kialszom, de nagyon zavar, hogy csak langyos folyadékot ihatok, valamint az, hogy egy jégkrémet sem tudok megenni.

Mi lehet a baj? Esetleg ennyire rossz lenne a mandulám?


2009. aug. 1. 14:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy számít, de:

16/F

2009. aug. 1. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt rengeteg ideig. Én is rühelltem ezt az egészet, de lassan belenyugodtam, hogy csak langyos vizet ihatok, meg szénsavmenteset, és hát nincs fagylalt, nincs jégkrém. És így is gyakran voltam rekedt, néha fájt is, mert ugye az ember nem mindig tudja meglangyosítani a vizét. Orvosoknál is voltam, de vagy marhaságot mondtak (pl. azt, hogy hörghurut, de nem volt váladék, ami ahhoz kell), vagy kiröhögtek, és azt mondták, hogy beképzelem. Aztán úgy döntöttem, hogy elég volt ebből. Először is a tünetek alapján beazonosítottam a problémát a net segítségével. Nálam egy krónikus garatgyulladás volt. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy mandula. Elkezdtem kezelni mindenféle helyi szerekkel (Stepsils, Phologosol, teafaolaj), és az egész életmódomat megváltoztattam, elkezdtem futni, mozogni, sok gyümölcsöt, zöldséget és kevés húst enni. Közben lelkileg is helyrejöttem, sokkal magabiztosabb lettem. És lassan észrevettem, hogy egyre több mindent engedhetek meg magamnak, amit korábban nem. Most már szinte ugyanazokat ehetem és ihatom, mint mások. Még mindig kicsit érzékenyebb a torkom, nem árt, ha odafigyelek rá, de ma már vagy nem lesz semmi bajom a hidegtől, szénsavastól, vagy ha elő is jön valami, sokkal enyhébb és pillanatok alatt elmúlik. Talán ez a kis tanmese is segíthet valamit...
2009. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!

De az a baj, hogy nekem semmi ilyennel nincs gondom, rendszeresen sportolok, minden napi edzés, foci, kondi.

Gyümölcsök, vitaminok is megvannak. Fogalmam nincs miért lehet ez, de hát sok fajta betegség van, ugyhogy ezt így nem is lehet megválaszolni. Várok még pár hónapot, ha nagyon megunom, elnézek a dokihoz... :-)


Köszi mégegyszer!

2009. aug. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!