Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért hiszem azt hogy mindenki...

Miért hiszem azt hogy mindenki rólam beszél?

Figyelt kérdés
Rengeteg lelki problémával küzdök, de pszichológushoz nem szeetnék elmenni. Sokszor hiszem azt hogy mindenki lenéz engem, vagy rólam beszél negatív dolgokat. Állandóan attól rettegek, mit mondd a másik, nehogy megsértsen. Társasági komplexusom is van, ha 2 nél több ember van a közelemben, nemhogy megszólalni nem merek, de még a szemükbe nézni sem. Ha nem beszélek, akkor viszont kevesebbnek érzem magam. Azt hiszem mindenki ki akar cseszni velem, és emiatt mindig bosszút állok az illetőn, vagy leállok veszekedni. Semmit nem engedek el. A viselkedésem az egész életmódomra rossz hatással van. A munkahelyemen már nincs (!!!) olyan ember akivel ne vesztem volna össze. Épp ezért szinte már nem is szólnak hozzám. Mert mindent érzékenyen veszek, és utána jól befelelek nekik. Ha nem teszem meg, akkor gyötrődök rajta egész nap.Hogy lehetne meggyógyulnom minnél hamarább, mert így már nem bírom tovább?
2012. szept. 26. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd fel mindezt egy cetlire. Ha legközelebb éles helyzetbe kerülnél (társaság), tartsd szem előtt, amit most leírtál.
2012. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot nem értek, rengeteg problémával küzdesz, amit úgy tünik nem tudsz megoldani, és a munkádra is valamint a külső kapcsolataidra is hatással van, de nem akarsz pszichológushoz menni.

Miért?

Ahogy olvasom, náladnál nagyságrendekkel kevesebb problémával küzdő emberek is elmennek hozzájuk. A pszichológus nem orvos, nem ir fel semmi gyógyszert, csak beszélgettek a te érzéseidről. Sőt a környezetedet sem muszáj beavatnod hogy jársz, ha nem akarod. Ellenben abban a pillanatban hogy hangosan kimondod a problémáidat, és megvitatod valakivel SOKKAL jobban erzed magad, és ő is csupa jó tanácsot ad.

Én egy magánjellegü probléma miatt látogattam meg az enyémet anno, kivülrol meg nem mondta volna bárki is, hogy okom lenne rá. Mégis életem egyik legjobb döntése volt, még most is meglátogatom 1-2 havonta megtárgyalni az aktuális problémáimat.

Szerintem evvel indits.

2012. szept. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy megoldá van csak:A hozzáállásod radikális változtatása, ezt nem tudja pszichológus megcsinálni helyetted.Neked kell felfognod, hogy ez az egész csak a te fejedben létezik.Te is vagy olyan ember, mint a többi, semmivel sem kevesebb.Miért akarna -mindenki-kicseszni veled?Miért akarna -mindenki-pont téged kibeszélni?Nem érzed, hogy ez mennyire abszurd?

Viszont!Ha ennyire fel vagy erre készülve, csak erre vagy beállítva, akkor magad idézheted elő a bajt a konfliktust, ahogy ez a leírásodból is látszik.Nem bántanának téged, de mivel mindenben asértést keresed és gorombán reagálsz, pont azt idézed elő, amitől féltél.

Azt javaslom, egy ideig, inkább maradj csendben, mosolyogni viszont mindig szabad.És próbáld a jó gesztusokat keresni másokban, mert biztos van feléd kedves megnyilvánulása is másoknak, csak talán azt nem veszed észre.

2012. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!