Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van koztetek olyan anyuka/apuk...

Van koztetek olyan anyuka/apuka, ahol a baba 2nyelvunek van nevelve? Sikerul kovetkezetesnek maradni és betartani, h mindenki a sajàt anyanyelvén beszél a babàhoz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mi. Én magyar vagyok,17 éve elek itt nemetben,most vagyok 34. Éves. Két gyermekem van,egy 6 éves fiú,és egy 3 éves lány. A férjem nemet,ő nem is tud magyarul,ő az anyanyelven beszél a gyerekekkel,és én meg magyarul. Nem volt nehéz betartanom,nagyon jol tudok németül ennyi idő kintlet utan,de az anyanyelvem magyar! A gyerekek mindkét nyelvet gyönyörűen beszélik,hozzam csak magyarul szólnak/valaszolnak, ferjemhez csak németül. Az én rokonsagomat is ismerik,gyakran repulunk haza,ott is tudjak,hogy magyarul kell beszélni,itt kint az oviban meg németül :))
2012. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnál ez a helyzet. Nem feltétlenül kell sikerüljön az, hogy mindenki a saját anyanyelvén szóljon a gyerekhez. Náluk a gyerekek mindkét nyelvet kezdettől fogva szépen beszélik, van mikor kevernek valamiket, de nem vészes. (Ez még velünk felnőttekkel is előfordul, habár mi mondhatni anyanyelvi szinten beszéljük a románt) Azt viszont tudják, hogy anyával magyarul beszélnek, apával románul. Ha mindkét szülő jelen van, akkor a helyzettől függően, hisz apa is ért magyarul, (a beszéddel kisebb-nagyobb gondok még vannak, de igyekszik), anya pedig alapból tud románul is.
2012. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak kérdezni szeretnék a válaszolóktól, hogy a gyermekeitek így, hogy két nyelven beszélnek- (gratulálok egyébként, mert ez szuper, mennyi idősen beszéltek?

Én unokatesómék is magyar-szlovák páros, a kisfiuk mindent ért, kb 3.5éves, de még alig beszél. Ez jellemzőbb, illetve elfordulhat amiatt, hogy eleve két nyelven kellene beszélnie? Érteni mindent ért egyébként, mindkét nyelven.

:)

Köszi, ha nekem is válaszoltok.

:)

2012. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok! :)

Nálunk a gyerekek 2 éves koruk körül kezdtek el beszélni, már azelőtt is mondtak szavakat, de 2 éves korukra már azért szépen beszéltek. Igen, benne van ez is a pakliban, hogy későn kezdenek beszélni. Nálunk pl a kisfiamnál a dadogás volt meg. Azt mondta az óvodánkban a pszichológus, hogy ez azért van, mert két nyelven beszél, de hál istennem nem sokáig dadogott, pár hónapig kb :)

De a 3 éves kislányom sokkal jobban átvészeli ezeket az akadályokat! Gyönyörűen, folyékonyan beszél, szókincse is van mindkét nyelvből. Annyi talán, hogy német hanglejtéssel beszélnek! :) Magyarul kicsit furcsán hangzik, mert a kijelentő mondat végén felviszik a hangsúlyt, meg más szavakra helyezik, mint a magyarba szokás :))

2012. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok,

A húgoméknál mindkét gyerek olyan 20-22 hósan kezdett beszélni. Egyiknek sem volt semmilyen gondja ebből csak a szinte minden gyerekre jellemző r helyett j, k helyett t.

2012. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
és ha az egyik fél csak a saját anyanyelvét beszéli, tegyük fel, hogy angolt, a másik pedig angolt és magyart, akkor a gyerek nem tanulja nehezebben a magyart? mert pl ha az apa angolul beszél csak, akkor az anya hozzá angolul szól, amit a gyerek hall.
2012. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint? :))

Mi ugye németben élünk, férjemhez én németül beszélek csak, mert nem tud magyarul. A gyerekek mégis a magyart beszélik többet, és jobban is. (mondjuk most már a németet még jobban, mert oviba járnak), de ameddig itthon voltak velem, ugye a férjem egész nap dolgozik, csak én voltam velük, és ugye én magyarul beszélek hozzájuk. Hozzám pl csak magyarul szólnak, mert azt mondják: Anya te nem is tudsz németül! :))) lehet, hogy hallják, hogy nem vagyok echte német :D

2012. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi gorogben elunk. Mindket nyelvet beszeli a fiam. Nem mindig magyarul beszelek hozza, csak ha kettesben vagyunk.
2012. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én ausztriában élek,a férjem görög én meg magyar! 15hónapos a fiam. nem mindig csak magyarulbeszélek hozzá mert sokat vagyunk görögök közt igy sokmindent csak görögül ért, sokmindent csak magyarul! én azon kattogok hogyfog megtanulni németül is..mert én nem tudok annyira hogy ugy beszéljekhozzá a páromnak meg nem tul sok ideje van..ha 3 évesen megy oviba anélkül hhogy tudna egy szót is németül nehezen fog beilleszkedni,vagy gyorsan megtanulja?nem sok 3 nyelvet anyanyelvi szinten elsajátitani? nekem is válaszoljatok légysziha tudtok..kösziii
2012. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem olyan barátnőm volt gyermekkoromban aki 4 nyelven beszélt anyanyelvi szinten ,de volt hogy leblokkolt és meg se tudott szólani semmilyen nyelven sem . " nyelvnél nem hiszem hogy gond , de neki igazán nem volt egy igazi anyanyelve
2012. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!