Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat állandó szomjúságér...

Mi okozhat állandó szomjúságérzetet, és nagy mennyiségű vizeletet? A vércukorszintem 5. Ez kizárja a cukorbetegséget?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az 5 még bőven jó 6 nál van a határ de még az is csak azt mutatja hogy csökkentened kell a cukor bevitelt és ennyi.

A szomjúságérzet valószínűleg azért van mert nem viszel be naponta elegendő folyadék mennyiséget olyan 2 liter kell minimum. Ha sokat iszol akkor teljesen normális hogy sok a vizeleted, de ha keveset akkor is van vizelet akár sok akár nem mert a testedbe valószínűleg több víz van a kelleténél de az mégsem elég, és ha az kimegy azt ugye pótolnod kell. Én javaslom hogy igyál meg naponta 2 litert meg esetleg még egy felet lehetőleg ne egyszerre hanem oszd el hogy reggel fél liter délelőtt valamikor fél liter kora délután szintén illetve estefelé. És persze ezt is szakaszosan ne egyszerre többet mert persze hogy kidurransz ettől, szépen arányosan.

2012. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


A folyadékbevitellel nincs gond, olyannyira, hogy a szomjúságérzetből kifolyólag, naponta legalább 10 liter vizet iszom, és ennek ellenére érzem a csillapíthatatlan szomjúságot. A vércukorszintem éhgyomorra 5.

2012. szept. 30. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, lehet, hogy diabetes insipidusod van.
2012. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!