Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3. napja fáj a fülem, most...

3. napja fáj a fülem, most nem aludtam az éjszaka semmit. Mit tegyek? Már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés
Fülcsepp, Algopiryn. Ezeket használom. De nem sokáig tart a hatásuk. Valószínűleg hallójárati gyulladásom van, mikor fáj a fülem akkor lüktető, hasító fájdalmat érzek. Rágni alig tudok, reggel a bal fülem kicsit viszketett is a fájdalom mellett, a jobb fülem meg pattan időnként és néha 1 nagyot belehasogat. Mit tegyek, egész éjszaka bőgtem, már nem bírom!!
2009. aug. 4. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja még valami: azt mondta anya, ha nem múlik el holnapra, irány az orvos. Aztmondta anya valszeg beutal az orrfülgégészetre. Ettől berezeltem. Jesszus mit csinálhatnak majd ott velem? Mégegy fülszúráshoz hasonló kínt nem akarok átélni!!
2009. aug. 4. 09:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

pedig azonnal dokihoz kéne menned! én javaslom a vöröshagymás kötést (úgy tedd a hagymát a füledre, hogy az illóolajai a füled felé menjenek), mondd meg anyukádnak, hogy csináljatok dunsztkötést (pontos leírás: [link]

De a doki lenne az igazi megoldás, mert lehet, hogy olyan gond van, amihez gyógyszert ad plusz kezelni is kell

2009. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kellene megvárni a holnapot! Irány az orvos.
2009. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne félj hogy megint felszúrják, lehet hogy felírnak egy fülcseppet és attól is rendbejön.
2009. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is elég sokat szokott fájni a fülem. Minden kis huzattól megfájdul. 2x volt nekem is hasonló, mint neked. Én se tudtam aludni a fájdalomtól. Reggel mondás nélkül azonnal orvoshoz mentem, egyébként én is már csak akkor megyek, ha nagyon muszály, de ezzel hidd el, muszály. Nekem először fülcseppet írt fel az orvos (én már alig hallottam a jobb fülemre), azt mondta, hogy ha ettől nagyon gyorsan nem leszek jobban, akkor utal be a fül-orr-gégészetre és valószínűleg Paracentézist kell csinálni (felszúrják). Én ekkor megúsztam, mert jó volt a fülcsepp és sokat melegítettem a fülem. Később voltam gyakorlaton fül-orr-gégészeten és alkalmam volt segédkezni egy paracentézisnél. Nagyon fájt a beteg füle, és képzeld, észre se vette, ahogy a kis lándzsával megbökte a doki a dobhártyáját, de utána már kicsit jobban is lett. Egy pillanat az egész. Úgyhogy nem kell aggódnod, én is nagyon féltem, de ha legközelebb így járok, tutira megcsináltatom, minthogy tovább szenvedjek. Ugyanis a legnagyobb fájdalmat a gennyes váladék okozza, ami spontán nem tud kiürülni, ezért kell egy kis lándzsával megbökni a dobhártyát és már ki is tud folyni. Azonnal csökken a fájdalom.

Szóval, ha be is utalnak a fül-orr-gégészetre, ne aggódj!

2009. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor is van gennyes váladék, ha nem középfül gyulladásom van hanem csak hallójárati?
2009. aug. 4. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha súlyos, akkor az is váladékozhat.
2009. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem már 4 napja fáj a fülem és ugyanolyan fájdalmaim van mint neked. Elmentem az orvoshoz és a fájós fülembe egy hosszú ecet szerű vmit raktak és rá vattát. Adtak hozzá cseppet és azt a vatta alá kell cseppenteni, naponta 5x és az nagyon jót tesz. Szóval szerintem érdemes elmenni orvoshoz ^^
2011. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem kész csoda, de ezen a nyáron még nemvolt hallójáratgyulladásom ^^
2011. aug. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!