Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós vagyok! Hogyan...

Depressziós vagyok! Hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés
Megvan mindenem, szerető Párom egy szép okos kisfiam, kutyám...minden amire vágytam. Igaz nincsen állásom és ez igen rossz és elkeserítő. De miért nem vagyok boldog?

2012. okt. 10. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amiktől boldog lehetnél, de nem vagy az. Fordíts egyet a kérdéseden! Ha nem lennének ezek a dolgok, akkor boldog lehetnél? Na, ugye... Az hogy nincs állásod csupán átmeneti helyzet, de nem ok a boldogtalanságra. A boldogtalanság legfőbb oka az elégedetlenség, mondhatnám úgy is, hogy a telhetetlenség. Örülj annak amid van, addig, amíg még van. Ölellek szeretettel.
2012. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálkozom de nem megy sokszor, azért néha vannak jó pillanataim, de most megint elkapott:(
2012. okt. 10. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a probléma körül kell forgolódni, hanem küzdeni azért, hogy legyen munkahelyed. nem kell, hogy elkeserítsen, hanem küzdésre sarkaljon. Ez a gyökere az egésznek. Mi a szakmád?
2012. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ősz van. Az őszi melankólia ideje. Átmeneti ez, de ilyenkor izmosodik az arra hajlamosoknál a depresszió. Ok nélküli szomorúság, aztán ok nélküli jókedv,és ez a fel-le hullámzás viseli meg a legjobban az embert. Ezért mondom, hogy ez nem betegség, mert ami magától elmúlik, az nem nevezhető betegségnek. Fiatal vagy még, később majd jobban kiismered magad és jobban tudod majd a hangulataidat kordában tartani és akkor már nem uralkodik el rajtad a bánat olyan könnyen. Amúgy mennyi idős a fiacskád?
2012. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én vagyok a Fiam meg hamarosan lesz. Művelődésszervező vagyok. Közgazdasági szakközepet végeztem így könyvelő szakmám is van.
2012. okt. 10. 17:29
 6/6 masszázscucc ***** válasza:

Az, hogy nem vagy boldog, nem feltétlenül egyenlő depresszióval.


Ha a jövőd, egy állás miatt érzed magad rosszul, az bizonyos értelemben jó jel: Gondolkodsz. Előre gondolkodsz. Ez a képesség nagyon sok emberből hiányzik. Ha ez a gond, akkor szerető Pároddal folytatott beszélgetések nagyon sokat segíthetnek. Ha nem, akkor másfelé kell keresgélni.


Hogy tudd, tényleg depressziós vagy e, olvasd át ezt:

[link]

A cikknek van második része is, de azt már megtalálod.

2012. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!