Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 123 vérnyomás és 56 pulzus...

123 vérnyomás és 56 pulzus nagyon rossz? Azt mondták kevés. Másodszorra is megmértem, akkor 120/65 lett (közvetlenül utána).

Figyelt kérdés
Szédülök is kicsit és nehezen kapom a levegőt, de ezt kb. minden este eljátszom... Mitől lehet? Már kicsit aggaszt, bár eddig mindig elmúlt...
2012. okt. 17. 01:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 21/L.
2012. okt. 17. 01:23
 2/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomás az két értékből áll,és a második nem a pulzus hanem erre felhívnám a figyelmed! Ha 123/65 lett a vérnyomásod az normális . A pulzus 1 értékből áll és külön jelzi a vérnyomásmérő,ha jelzi,egy szív szokott a jele lenni és olyan 55-90 között van a normális tartomány,kinek mennyi,sportolóknak gyakran 60 körüli, átlagembernek 70-80 ,de még a 90 is belefér ha nem ébredés után méred.
2012. okt. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hoppá szóval a második érték az a dyastolés érték nem a pulzus , 120/80 a normális +-20 mindkét értékből
2012. okt. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod jó. A pulzusod az átlagos alsó határa felett van, tehát nem rossz. Valami más okozza a panaszaidat. Stressz, időjárási front stb.
2012. okt. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért egy vérnyomásmérőn meg tudom állapítani, melyik a pulzus. A középső számot viszont nem tudtam micsoda, az 75 volt ha jól emlékszem. A második szám akkor a vérnyomáshoz tartozik? Mert akkor az 123/75 és a pulzus az biztos hogy 56. Nem vagyok sportoló, néha szoktam csak itthon kicsit mozogni.
2012. okt. 17. 03:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Stressz tuti nem, nincs min aggódnom de ha lenne sem stresszelnék, elég nyugis vagyok. Front sem, ez teljesen független ettől, mint írtam szinte minden este ez van. Minden nap meg nincs front.
2012. okt. 17. 03:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen a 75 akkor a vérnyomásod másik értéke.Tökéletes,ahogy a pulzusod is. Stressz vagy pánikbetegség,én is csak este vagyok rosszul
2012. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!