Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi a normális mennyisége...

Mennyi a normális mennyisége az orrfújásnak naponta?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs! Attól függ mennyi váladék termelődik. Ha csak szimpla vírusos nátha, akkor kevesebb váladék ürül, mintha bakteriális fertőzés áll fenn, vagy arcüreggyulladás.

Allergiás nátha esetén kevés a váladék, de gyakran ürül.

2012. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

egészségesnek érzem magam azt leszámítva hogy naponta kb 5-10x tüsszentek és minden órában 1-2x orrot is fújok.

De ez nem akut hanem évek óta.

esetleg lehet hogy valami lelki oka van?

2012. okt. 26. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Te az egészséges orrfújásra ill. váladékra gondolsz.

Ha nem beteg, vagy allergiás valaki, akkor az orrot nem nagyon kell fújni. Az esetlegesen bekerülő por-kosz kiürítésére termelődik váladék, melyet ki kell fújni, de ez minimális.

Nem tudom megmondani, hogy pszichésen kell e orrot fújni. Ha csak fújod, de nincs is váladék, az lehet egy berögzült rossz szokás. Ha váladék is termelődik, akkor el kéne menned fül-orr-gégészetre. Szerintem orrpolip okozhat fokozott váladéktermelést.

2012. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lelki ok alatt azt értem hogy milyen érzelmi szükséglet, elfojtás, felszínre bukkanó szikla lehet az oka.

Ahogy a félelem és a hasmenés összekapcsolódik.


Lehet hogy allergiás vagyok a papírzsebkendőre...

2012. okt. 26. 20:01
 5/9 Devla válasza:
Ha télen kint vagy és az orrodon veszed a levegőt, meg ott is fújod ki, akkor az orrod lehűti a külső hideg és a kifelé áramló levegő párája kicsapódik belül az orrcimpádon. Ilyenkor állandóan orrot fogsz fújni, mert különben csöpögne. Ezzel nincs mit csinálni és nem is betegség ;-)
2012. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem allergia!ha piszkálod az orrod és száraz,van rá nagyon jó orrkenőcs recept nélkűl,abbol egy borsónyit szétkensz olyan mélyen ameddig biztonségosan be tudsz a kisujjaddal.nedvesen tartja az orrot és órákig nem kell fujni.
2012. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönön Devla pont egy ilyen megnyugtató választ kerestem!
2012. nov. 7. 12:27
 8/9 anonim válasza:
én mindig gyorsan megfáztam, és én is fujtam az orrom rendszeresen hát kiderül ,hogy orr melléküreg gyulladásom van és meg kell műteni az orrsövényem és még polipok is vannak.
2012. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nem akarlak beparáztatni csak érdemes utána nézni fül orr gégészeten,nehogy később nagyobb szarba legyél
2012. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!