Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves lány vagyok, és 2 és...

Sdan kérdése:

14 éves lány vagyok, és 2 és fél éve rossz az emésztésem (3-4 naponta tudok vécézni). Ez normális?

Figyelt kérdés
vagy csak a kamaszkor miatt? menstruáció? mitől lehet, és hogyan tudnám helyreállítani hogy újra egészségesen működjön az emésztésem?

2012. okt. 2. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyél több rostos kaját, igyál sok folyadékot, főleg rostos gyümölcsleveket, és mozogj sokat.
2012. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás, zöldség, gyümölcs, magvak, folyadék. Ne egyél sok finomított szénhidrátot (fehérliszt, cukor). Attól viszont óvlak, hogy hashajtóval próbáld megoldani a dolgot. Egyél mindennap egy kanál lenmagot és egy kanál természetes szilvalekvárt (ami nem a cukortól édes). Valakinek az segít, ha mindennap eszik egy marék pörkölt mogyorót (sótlant), bár az lehet, hogy kiüt az arcodon. A hormonális változásokat is lehet étkezéssel mérsékelni. Ha magadtól nem sikerül megoldást találni, keress fel egy dietetikust vagy egy természetgyógyászt.
2012. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lenmagot hol lehet venni?
2012. okt. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol. Én kalifát szoktam venni, párszáz forint.
2013. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!