Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet hogy sérvem van? Aggódjak?

Lehet hogy sérvem van? Aggódjak?

Figyelt kérdés

Kb 2 napja érzek fájdalmat a jobb comb tövemtöl egészen a hímveszzőmig de csak akkor fáj ha megnyomom vagy ha húzom a bőrt. ha megyek, ülök stb. akkor semmi. mi lehet ez? sérv vagy valamilyen gyulladás? aggódjak?


15/F :/



2012. okt. 27. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

"akkor fáj ha megnyomom vagy ha húzom a bőrt"


Mire gondolsz? A combod bőrére, vagy a fitymádra?

Szerintem nem sérv.

2012. okt. 28. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A combom és a hímvesszőm közötti rész a lágyék az szerintem.
2012. okt. 28. 07:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak meghúzódott ott valami. Ha nem múlik, keresd fel a háziorvosodat.


"Tünetek, kórlefolyás


A folyamat kezdetén, amikor még nem látható az előboltosulás, kizárólag a hasi panaszok hívják fel a figyelmet a sérv lehetséges kialakulására: hasi görcsök, szúró vagy nyilalló hasi fájdalmak jelentkezhetnek. A hasi és lágyék- vagy heretáji fájdalmak erősödhetnek lehajlás vagy emelés esetén, de nem feltételei a lágyéksérvnek.


Az ezt követő stádiumban a lágyéktájon kisebb-nagyobb előboltosulás látható, amely a hasizom megfeszítésére, köhögés hatására növekedhet. A kiboltosulás kialakulhat lassan, hetek alatt, vagy hirtelen, például egy nehéz tárgy megemelése vagy erős köhögési, illetve nevetési roham után.


A lágyéktájon kívül a férfiak a herében, a nők a nagyajkak tájékán érezhetnek duzzanatot, szokatlan súlyt, esetenként húzó vagy égő érzést. A diszkomfort érzés vagy a fájdalom gyakran csak akkor csökken, amikor a beteg fekvő helyzetbe kerül.


A sérvtömlő kizáródása esetén székrekedés, hányinger és hányás, különböző szövődmények jelentkeznek."

2012. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Nekem is volt ilyen! Mint kiderült, be volt gyulladva nekem a bőr ott a borotválástól. Lehet neked is azért akár, ha már.. Próbáld bekenni vmi hűsítő krémmel!

29F

2012. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!