Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Limfóma?! Nagyon félek,...

Limfóma?! Nagyon félek, valaki hozzáértő segíthetne!

Figyelt kérdés

Másfél hete tapintottam ki két nagyobb fájdalmatlan csomót a nyakamban,egyből pánik másnap fül orr gégészet.Doki elmondta hogy valószínűleg nyirokcsomó duzzanat akármitől lehet ha ennyire parázok szépen felgöngyölítjük. Elsőként vérvétel.Minden rendben még csak csillagom sincs,süllyedés 2es vérsejtszámok rendben,májfunkció rendben,limfociták rendben.Azt mondta a doki hogy a teljes vérképem alapján egészséges vagyok mint a makk.Ekkor kissé megnyugodtam,pláne hogy a limfóma semmilyen más tünetét nem produkáltam.Mivel hipohonder vagyok mondtam a dokinak ekkor hogy kérem ne hagyjuk ennyibe a bulit mert nagyon idegesít,hogy ott vannak.Rendben november 14.-én ultrahang.(Tekintve hogy az ország egyik legkisebb legcsoróbb kórháza teljesen normális a két hetes előjegyzés ilyenekre korábban már megszoktam...)

Itt abba is maradna a sztori,de hétvégén szülinapoztunk sikerült nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztani,erre most -ha nem is nagyon-elkezdett fájni/zsibbadni/bizseregni a két nyirokcsomó.Olvastam hogy a Hodkin-limfómára jellemző az a fájdalmatlan és alkoholfogyasztás után fájdalmassá váló nyirokcsomó.Mert most ez van.Több tünetet nem produkálok,lázam nincs,betegségérzetem(azon kívül h egész nap a csomóimat taperászom, pánikolok a ráktól,óránként lázat mérek, szinte már várom a B-tünetek megjelenését)nincs.Külső szemmel kissé szánalmas lehet ez a vergődés,de rendkívül ráparázós vagyok mindenre egészség témában,eddig fölöslegesen de most hogy alapot is szolgáltat a testem most meg pláne.Nem várok "nyugodj meg"-stb. hozzászólásokat de aki már látott/átélt limfómát írhatna hogy ilyen-e mert nagyon félek:(

20/l



2012. okt. 29. 15:15
 1/5 shoona:D ***** válasza:
szerintem keress egy jó onkológus és mond el neki azt amit itt leírtál,kérd meg hogy keressen óriássejteket(ha talál akkor valószínüleg Hodkin-limfómád van,ha nem talál akkor higgy neki,mert orvos,tudja a dolgát) :)
2012. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy azért fáj mert folyton nyomkodod?
2012. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el hematológiára. Meg harcolj ki egy biopsziát, mert ahogy elnézlek, addig úgy sem fogsz megnyugodni, míg nem szúrják meg.
2012. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Expi ***** válasza:

A biopszia akkor indokolt ha a szoban forgo nyirokcsomok noni kezdenek,vagy az ido elorehaladtaval sem csokkenek vissza eredti meretukre! Ez kb 30 napos idotartam! Kivallo laboreredmenyekkel is lehet limfomad...,ez egy kezdeti fazis mikor meg lokalizaltan beszelunk a betegsegrol,azaz nem terjedt szet a nyirokrendszerben! Ilyen esetben van a legnagyobb esely a telyes gyogyulasra! Na de nem akarlak foloslegesen stresszelni :)

Amit tenned kell....Ultrahang, meg hasi-mellkasi kontrasztanyagos CT! Ha itt nem talalnak semmit akkor 6 honaponkent meg kell ismetelni a vizsgalatot!

2012. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy limfómás, 100%.


Nekem volt, úgyhogy ne aggódj.


Üdv.

2012. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!