Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyógyítható a Borderline...

Gyógyítható a Borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés
már vagy 6 éve annak, hogy éreztem milyen normális embernek lenni... egyik napról a másikra, egy érzés lett úrrá rajtam, amitől úgy érzem, mintha nem lennék a testemben... mintha egy álom lenne... szerencsére mostanában egyre többször érzem magam kellemesen, ennek ellenére, de a legkisebb dolog is kiboríthat... nem tudom mit tudok ezellen tenni... valaki, aki már túl van rajta! segítsen!

2012. nov. 11. 15:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nem jártam orvosnál, szóval a diagnózis csak feltételezett...
2012. nov. 13. 00:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát menj el orvoshoz. Hat éve tartó állapot, és még nem próbálkoztál azzal, hogy elmondd szakembernek?
2012. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem tudom miért, de nem... vagyis gondolkodtam rajta, de mindig halogattam... azt hittem magától elmúlik
2012. nov. 15. 22:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, de nem könnyű út a gyógyulás és nagyon kell akarni. Nagyon jó pszichiáter kell hozzá és a másik oldalról nagyon erős gyógyulási akarat, valamint nem árt legalább egy ember, aki betonbiztos érzelmi támasz a beteg ember mögött.


Én úgy gondolom, hogy te nem bordeline vagy. Hagyd meg a diagnózist a dokinak, de azért jó volna, ha el is mennél egy pszichiáterhez, hogy a diagnózist felállíthassa és a kezelést elkezdhesse. :)

2012. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy pszichológus/pszichiáter tudna segíteni megfelelően hatékonyan.


Én személy szerint kezdésnek inkább a pszichológust ajánlanám, mert ő tudni fogja pontosan, ha pszichiáterre van szükséged, viszont ha nem muszáj, akkor jobb, ha nem tömnek tele gyógyszerekkel, márpedig a pszichiáter ezt tenné.


Fontos lenne tudni, hogy miért alakult ez ki nálad, és ha az ok megvan, akkor talán meg is lehet oldani.

2012. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget...
2012. nov. 16. 18:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szívesen. :)


5: Tévedsz. Pszichológus nem tud a bordeline-n segíteni, mert nincsenk meg azok a terápiás lehetésgek a kezében, mint egy pszichiáternek. Azt pedig el kellene már felejteni végleg, mert egy nagyon buta előítélet! -, hogy a pszichiáter csak gyógyszerez.


Van gyógyszeres terápia IS, és van nagyon-nagyon sok másfajta, ahol még csak nyugtatót sem adnak addig, amíg a beteg nincs olyan állapotban, hogy SZÜKSÉGE van rá. Azt pedig mindig érzi egy ember, hogy mikor van szüksége gyógyszerre.

2012. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül érzi egy ember, hogy gyógyszerre van szüksége. Van, hogy a tünetek része a betegségtudat hiánya. "Majd én megoldom egyedül" stb.
2012. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm... már rég elkellett volna mennem dokihoz, de valahogy nem tudtam rávenni magamat... kicsit talán félek is
2012. nov. 18. 00:17
 10/11 EllieArroway válasza:

Szia,

a tudomány mai állása szerint 3 féle pszichoterápiával gyógyítható:

- mentalizációs terápia - csak magánban érhető el Magyarországon

- kognitív sématerápia - TB kártyával ingyen itt érhető el: www.pszichoterapiasosztaly.hu

- dialektikus viselkedésterápia - alapítványi helyen, azaz valamennyit kell érte fizetni d enem sokat, itt érhető el: www.nap-kor.hu

2013. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!