Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a borderline...

Szerintetek a borderline személyiségzavar tüneteivel lehet valaki tanár?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze, simán. Ha visszagondolok a gimis tanáraimra, legtöbbje személyiségzavaros volt. Nincs semmi pszichológiai feltétel náluk.
2012. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, gyakorlatilag a borderline-ok számára elég nehéz lehet megtartani egy állást, különösen olyat, mint a tanári.
2012. máj. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és milyen alternatíva létezhet szerinted?

Vajon hol nagyobb az esély a megfelelőbb életvitelre? Etikailag elég helytelen egy ilyen személynek tanárnak menni, nem?

2012. máj. 12. 08:10
 4/11 anonim válasza:
100%
anyának is ez a betegsége, mégis angoltanár...
2012. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan tanárom, aki így visszagondolva erősen borderline-os tüneteket mutatott (lehet, hogy nem volt az, de nem volt messze tőle), plusz csüggött is az embereken. Nekem, aki utálja a végletekben való gondolkodást, egy pokol volt vele az élet, teljesen kiszámíthatatlan volt, a drámázás volt a kedvenc hobbija... abszolút hangulatember. Szerintem nem volt tanárnak való. Ugyanakkor voltak osztálytársaim, akik meg rajongtak érte, emelt óraszámban tanultak nála... Ki érti ezt? Próbáld meg, ha kapod a visszajelzést, hogy nem jó amit csinálsz, akkor keress mást, ennyi. 19L
2012. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Tanár simán lehet. Óvónő vagy bölcsődei gondozó már nem igazán, az azért más téma, mint a tanítás.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

mire gondolsz, hogy tarthat-e úgy órát, hogy közben üvöltözik, vagy vágdossa az ereit vagy sír?


vagy, hogy egy borderline lehet-e tanár?


skizofrén is lehet tanár, nemhogy személyiségzavaros.


orvosok közt is sok borderline van.

2012. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%

régi a téma, de a válaszom profi, úgyhogy válaszolok

1,6,7 : nektek közötök sincs a személyiségzavarhoz.

Borderline vagyok és tanárképzőbe jártam alap szakra. A mesterképzésre már nem vettek fel, azt mondták túl labilis személyiség vagyok, ahhoz hogy tanár legyek. Ennyi. Szóval nem engednek tovább.

2016. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem se fognak felvenni zeneművésztanárira? 😕
2017. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hosszúhajú ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vagy stabil terhelhető, mennyire látni kívülről, egyszóval milyen az állapotod. Én nem voltam Kismiska, voltak nagyobb kitöréseim. De ha te egy enyhe kategória vagy, akkor nem látszik annyira kívülről, betudható egy művészlélek alkatnak is. De a te helyzeted azért más kicsit, mert én sima ének-zene tanárnak készültem, te pedig, mint írod, művésztanár. - ott azért meg lehet őket fogni a tehetséggel, hiszen nem arra készülsz majd amire én - hogy 30 üvöltöző gyereket próbálj egybetartani és tanítani - hanem előadni ( akár zenekarral, akár szólóban. Engem attól féltettek, hogy kinyírnak majd a gyerekek. az persze fenn állhat nálad, hogy a művészi élettel járó stresszt miatt aggódnak majd, ( mondom, igazából a személyiségzavarod súlyossága dönt, egy enyhén labilis személy más, mint egy folyamatos kitöréseket produkáló. - ha kiemelkedő tehetség vagy, akkor meg nem fognak elengedni - már csak maguk miatt sem- hanem próbálnak majd minden segítséget megadni.
2017. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!