Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kérhetek segítséget ha...

Hol kérhetek segítséget ha borderline szindrómám van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sokat olvastam a mentális betegségekről és arra gyanakszom, hogy borderline szindrómám van. Lassan az őrületbe kerget ez a gondolat, nem tudok koncentrálni, csak a "betegségre" fókuszálok. Tanuló vagyok még, ezért nem tudnék megfizetni egy magán pszichológust. Hova érdemes fordulni? Kútvölgyi Pszichiátria vagy más kórház Budapesten? Tapasztalatok?

2012. jún. 19. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A házi orvosodtól kérjél beutalót pszichiátriára, és ott majd eldöntik, hogy mi a bajod.
2012. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak beutalóval lehet menni?
2012. jún. 19. 10:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Magánrendelésre is elmehetsz. Oda nem kell beutaló, de fizetős. Egy állapotfelmérés 3-4 alkalom körül van. Esetleg keress egy önsegítő csoportot, alapítványt.


Egyébként megjegyzem, hogy a mentális betegségeknél az öndiagnózis nem javasolt.

2012. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
szeretem az olyanokat, akik utánaolvasnak neten minden hülyeségnek, és egyből eldöntik, h nekik az a bajuk...
2012. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Számítottam pár ilyen megjegyzésre... de azt gondolom, hogy ha valaminek utána olvasok, annak oka van. Nem ismersz, nem tudod miért gondolom azt, hogy érdemes elmennem pszichológushoz, mióta rágódom pont az, hogy mennyire lehet bízni a saját megítélésben. De az, hogy elmegyek olyan szakemberhez, aki ehhez ért, nem jelenti még azt, hogy kijelentem magamról hogy beteg vagyok. Nem célom, hogy az legyek. De ha az vagyok, akkor szeretném lehetőleg megoldani. Ha nem akarsz segíteni, nem kell beleszólni.
2012. jún. 21. 08:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak beutalóval lehetséges,ezt a háziorvosodtól kell kérned.Veszélyes dolog az öndiagnózis,inkább állj úgy hozzá,hogy ezek és ezek az észlelt tüneteid,és érzed,hogy valami nincs rendben veled.Hány éves vagy egyébként?
2012. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Így állok hozzá egyébként. Mármint igyekszem objektív lenni, csak a bizonytalanságom az őrületbe kerget. Alapból az a fő kérdés, hogy ha az ember ilyen formán beteg, akkor normális e az, hogy érzi? Gyűjtöm a dolgokat, egyáltalán nem vagyok olyan típus aki rögtön az orvoshoz rohan, szóval meggondolatlan ezzel kapcsolatban se leszek. Majd meglátjuk az eredményt.. nekem elég ha megmondják hogy érezzem jól magam, meg legyek normális (most ezzel nagyon lebutítottam a dolgot, de ez röviden), nem a betegség maga kell nekem, hanem a segítség. Köszi a választ!
2012. jún. 24. 01:04
 8/9 anonim válasza:
Voltál orvosnál?
2012. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EllieArroway válasza:
Szia, a SOTE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Kinikán van az Unoka Zsolt osztálya, ahol sématerápiát csinálnak, ami kifejezetten borderline-ra való. Sajnos ez négy hetes befekvős, ami nem tudom, belefér-e az életedbe, mondjuk elég jó, kulturált, 2 ágyas szobák saját fürdőszobával és főleg fiatal páciensek. Van valamilyen járóbeteg kezelés is ott, azt nem ismerem, de lehet a honlajukon rajta van, ez az: www.pszichoterapiasosztaly.hu
2013. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!