Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudod éjszaka elaludni,...

Nem tudod éjszaka elaludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már volt itt ilyen kérdés, de ez a helyzet most kicsit más.

Ciki, nem ciki, de kb. 1-2 hete megnéztünk barátnőmmel egy elég ijesztő horror filmet, ami miatt aznap éjjel nem aludtunk, csak reggel hat-hét körül feküdtünk le. Ezután én még pár éjszakán át féltem és fent maradtam egészen reggelig (most egy ideig itthon vagyok, így megtehettem, hogy délutánig alszom, mert ki kellett hagynom egy évet a suliban) se tesómat sem anyumat nem zavarja, ha délután kelek fel, mert a házimunkát így is megcsinálom, de engem nagyon zavar ez a nagyon kései kelés.

Tudom, hogy az a gond, hogy átállt a szervezetem, mert ha reggel 6-7-kor fekszem le, akkor simán tudok aludni, viszont nem tudom, hogy szoktathatnám magam vissza. Próbáltam, hogy bevettem egy altatót (régebben már voltak alvásgondjaim és akkor ez segített, teljesen kiütött), de nem hat, így is 3-4 (tegnap kb. 5 órát) forgolódom. Miután lefekszem, akkor barátnőm mondta, hogy alszom egy 10-20 percet, de aztán felébredek és jön ez az álmatlanság.

Mit tudnék tenni, hogy újra normálisan aludhassak? Most megpróbálom, hogy egész éjjel nap alszom és nappal sem fekszem le, hátha ki leszek annyira fáradva, hogy el tudjak aludni, de nem nagyon hiszek benne. Tesóm azt mondta, hogy erőltetni kell, amit meg is csináltam 3 éjszaka, de azért nagyon kikészítő minden nap úgy lefeküdni, hogy előre tudom, 3-4-5 óra szenvedés vár rám.

A válaszaitokat előre is köszönöm.



2012. nov. 19. 00:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés. Hát próbáld meg, hogy nem alszol napközben se. Ne feküdj és prbáld magad kifárasztani. Ha nincs fontos, hivatalos kötöttésg próbálj meg akármit. Esetleg séta, vagy olvasás este. Nálam egy időben bejött, a szemem annyira elfárad és meg is nyugszok.

De lehet az ijesztő film hatás nem hagy aludni, én is voltam így. Lehet amitt nem tudsz aludni. Esetleg próbáld meg ismerősökkel kibeszélni, megnyugtatni magad hogy ez csak film.

Legközelebb vígjátékot néz vagy a 2001 űrodüsszeiát, állítólag attól garantált az elalvás is.

2012. nov. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!