Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós a párom? Fogalmam...

Depressziós a párom? Fogalmam sincs, hogy segítsek. Van valakinek, ötlete, tapasztalata, tanácsa?

Figyelt kérdés
Néhány hónapos kapcsolat a miénk, rengeteget küzdöttünk egymásért. Viharos időkön vagyunk túl, mindketten egy nagyon hosszú kapcsolatot zártunk le. Helyesebben én biztosan, ő szerintem még mindig nem. Évek óta vannak a páromnak kedélyhullámzásai, 1-2 napog tart általában. Most azonban két hete lehangolt, életúnt, céltalan. Azt mondja jó neki velem, de többet most nem akar, mint randizgatni. Felőröl, megőrülök teljesen ettől a helyzettől. Omlik össze bennem a róla alkotott kép, kezdek én is lelkileg összerogyni. Nehéz elnézni, hogy akit nagyon szeret az ember, mellette kerül olyan állapotba, hogy élni sincs kedve.(állandó kérdés a fejemben, ha ilyen állapotban van mellettem, akkor valamit nagyon rosszul csinálok) Hatalmas vihar van a lelkemben. Beindultak az "énvédő" ösztönök, és állandóan azon jár az eszem, hogy magával fog rántani ebbe az örvénybe. Az eszem és néha a szívem szerint is azt érzem tenni kellene, lépni kellene. Tudom, hogy ahogy kimondanám a végét, belehalnék félig, hogy összetörnék rendesen, hogy rettenetesen fájna, ha többé nem lennénk egymásnak. És mi lenne akkor vele? De ő nem harcol, nem küzd, még orvoshoz sem megy, csak süllyed lejjebb ebben a dologban. Mi a fenét csináljak, szeretem még mindig, de a szerelmet kezdi szétmarni. Hagyjam magára, hátha felébreszti benne a küzdeni akarást? Maradjak mellette, mert tudok segíteni neki. De hogyan. Nagyon szeretem őt, szeretném, ha minden jó lenne újra, de nem abba az irányba haladunk. Nem a kapcsolatunkban vannak gondok, helyesebben eddig nem abban voltak. Egyéb gondjai vannak, ezekről tudok, de hátradől és nem tesz semmit a megoldásukért.

2012. dec. 1. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Segíteni valóban tudsz neki, de helyette cselekedni nem. Igazad van, magával ránt a mélybe. Ha nem tudsz változtatni a helyzeten, jobb, ha kiszállsz. Persze nem 1-2 nap múlva, de még mielőtt tönkremész.
2012. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok segíteni neki? Azt látom, hogy ha érzi, hogy mellette vagyok, akkor belekényelmesedik ebbe a dagonyába.
2012. dec. 1. 08:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondod neki, hogy ez nem jó, keresel orvost. Ennél sokkal többet nem tudsz tenni.
2012. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd ott, mert ebből egészséges kapcsolat nem lesz sose. Szánalomból nem szabad vele maradni. Mit szeretsz rajta? megkérdezted magadtól? Ő egy idegroncs. Miért akarod a saját életedet tönkre tenni? Nyilván nem tudta /tudja megemészteni a válást. Buta vagy, ha ragaszkodol hozzá
2012. dec. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit szeretek benne? Azt az embert, akit megismertem. Tudom, ő most nincs, ő most nem létezik. De valahol nagyon mélyen ott van az az ember, akit megszerettem. A földön fekszik, nem rúghatok én is bele.
2012. dec. 1. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Vidd el valami párterápiára (Családterápia)

[link]

2012. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha valóban depressziós, motiválhatom azzal, hogy kicsit visszábblépek? Lemondom a találkozókat stb. Nem mondom meg az okát, csak fáradtságra stb-re kivatkozom. Vagy ezzel még mélyebbre lököm? Esetleg vissza az ex karjaiba.
2012. dec. 2. 19:04
 8/9 anonim válasza:

Gratulálok azoknak az IQ betyároknak itt, akik rögtön befosnak, és "SZÁLLJ KI!", bizony, nehogy segítsünk egymásnak. Ez az! Így tovább! Egy depressziós embernek más sem hiányzik ahhoz hogy még egy ember belé rúgjon. Az ilyenekből lesz az öngyilkos.


Ülj le vele beszélgetni, ha kell, menjetek el pszichológushoz, próbáljatok elmenni valami olyan helyre ami kikapcsolná, valami rendezvényre, vagy egy moziba stb.

2012. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

El sem hiszed, hogy mennyire ismerős minden egyes mondatod. Sajnos :(

Mindegy, hogy ott van-e az az ember, akit szeretsz, mert amilyen most, az elviselhetetlen számodra, és nem tudhatod, hogy mennyit leszel ezzel az emberrel és mennyit lehetnél azzal, akibe úgy érzed, hogy beleszerettél.


NEM TEHETSZ RÓLA, ezt a legnehezebb elhinni egy küzdő típusú embernek, de így van. És egyáltalán nem biztos, hogy tudsz neki segíteni.És nem is a te feladatod, a párkapcsolat nem orvos-beteg viszony.

Van, hogy nincs mit tenni, van, amit nem lehet megoldani, és ezt sajnos el kell fogadni.

Ő nem fog küzdeni, legalábbis abban az értelemben, ahogy reméled, ez szinte biztos. (Még azon is érdemes szerintem elgondolkodnod, hogy mit küzdött ő ténylegesen a ti kapcsolatotokért, vagy hogy ő hogy élte meg az egészet, szerintem egészen máshogy, ahogy te). És ha csinál is majd valamit egy idő után, ami nem kizárt, akkor sem szabad más mércével mérni mint egy nem depressziós embert, hogy tőle ez is nagy dolog. A párkapcsolat az párkapcsolat, amiben neked jól kell érezned magad, nem szabad beleesni abba, hogy van a párkapcsolat, ami ekkor meg akkor jó és van párkapcsolat vele, ahol relativizálod hogy most jobb, mint amikor olyan rossz állapotban volt. Hogy olyan dolgokat is jó irányba tett lépésnek látsz és ünnepelsz, amik iszonyú mininálisak, ráadásul bármikor visszafordulhatnak minden előzmény nélkül, vagy olyan körülmény miatt, amit nem tudsz befolyásolni.


Tényleg nem tudod elképzelni, hogy találsz fél év, vagy egy év múlva, vagy akármikor valakit, akivel úgy érzed, hogy kölcsönösen ugyanazt akarjátok?


Az iránta érzett szerelmedben szerintem rengeteg van abból, hogy feladtál és küzdöttél érte és azt szeretnéd érezni, hogy megérte, és ami felőröl, az az, hogy nagyon látod már most, hogy nem érte meg a küzdelmet (csak nem szeretnéd elhinni). Iszonyú nehéz elengedni egy ilyet, de sajnos akármennyire fáj, ilyen kapcsolatból csak menekülni érdemes, még ha egy időre félig (vagy egészen) bele is halsz... :(


Neked biztosan lehet jobb életed hosszútávon, mert nem vagy depressziós, neki viszont aligha. Nem mented meg magától, ha vele maradsz, vagy ha szakítotok és utána visszafogadod.


Ugyanazokat a köröket fogjátok ismételni, amire nagyon rámehetsz és évekig tarthat és nem jutsz egyről a kettőre :((((

2012. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!