Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Hangszál sérülés?

SOS! Hangszál sérülés?

Figyelt kérdés
holnap kell mennem gastroenterológiára, füll orr gégész oda küldött, ő nem látott semmit a torkomban, de 1 éve folyamatosan marja valami, azt mondta reflux, de tegnap nagyon sokat beszéltem, és msot nagyon ingerli valami a gégémet, és rekedt is vagyok nagyon, de nincs begyulladva a torkom, eddigis megvoltak ezek a panaszok csak most rosszabb lett. úgy félek, mivel tudnám enyhiteni ezt? :(

2012. dec. 11. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a gyomorban felhalmozódó sav éjszaka feljön, és marja a torkod. A rekedtség, a száraz köhögés ennek is lehet jele.Ha a fül-orr-gégész ecseteléssel nem tudott segíteni, akkor nem valószínű, hogy hangszál problémád van. Hasonlóan voltam én is, megittam lassan 2 üveg Salvus vizet,elmúltak a kellemetlen tünetek és kevesebb kávét iszom.:)
2012. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De Hát akkor miért érzem ezt a kellmetlen ingerlő maró érzést folyton? meg a rekedtség?? :( már nem birom tovább :S igaz hogy elhanyagoltam nagyon, de nemtudom....gyomrom sose fáj csak ez a torokprobléma :S
2012. dec. 11. 11:02
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem érezted még, hogy éjszakánként "felbuggyant" a torkodba ilyen keserű-savanyú lötty?

Nekem orvos rokon mondta, hogy ez a tartós rekedtségem gyomornedv probléma lehet. Nem mertem kivizsgálásra menni, úgy féltem, hogy valami csövet ledugdosnak. Inkább ésszerűen kezdtem táplálkozni: nem iszom kávét éhgyomorra, nem kávéval zárom a napot, cigizni nem cigiztem, 6 után nem eszek, és minden reggel megittam egy kupica Salvust. És lekopogom, megszűnt a torokkaparás, a gyomorégés, a hajnali buggyanás.Próbáld meg a Rennie szopogatós tablettát, az leköti, vagy átalakítja a gyomorsavat.Tudod, a reklámban is?:)

2012. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szia!!! HÁt sosem kelek fel rá este, csak reggel érzem hogy keserü a torkom :S De már nagyon szenvedek vele, egyébként a reflux gyógyszert semmit nem használt, lehet kapok másikat, én is olvastam a Salvus vizről, az segit??? Ki akarom próbálni,cigizni nem cigizek, kávézni nem kávézok, csak sokat stresszelek :S DE próbálok életmódot változtatni, és lefekvés előtt nem enni, meg kerülni a füszeres ételeket, szénsavasat se iszok. Köszi egyébként hogy irtál! :)
2012. dec. 11. 11:17
 5/20 A kérdező kommentje:
EGyébként meg sokat büfögök, és napközben fel szokott jönni a gyomorsav :S Akkor ezért nem múlik el? mert csak roszaboddik...
2012. dec. 11. 11:19
 6/20 anonim ***** válasza:

GERD(GORD) lehet a kulcsszó, nézz utána a neten. Gyakori a foniátriai tünet is.(rekedtség)

Salvus víz jó.

Szénhidrátot csökkentsd. Szűk ruházatot kerüld. Ne legyen túlsúlyod a hasi területen.

Problémát okozó ( csokoládé, édességek, paradicsomlé, sárgabaracklekvár, erős fűszerek, stb....) ételeket hagyd el.

Kis mennyiséget fogyassz gyakran, jól megrágva. Elalvás előtt 2-3 órával ne egyél. Közvetlenül étkezés után ne feküdj le.

Éjszakára mától a teljes matracod! fejvégi részét kissé emeld meg, így a sav éjjel nem tud visszafolyni. (Nem 2 nagy párnát kell a fej alá tenni.)

A panaszaid -ha a GERD-(GORD) áll fenn- csökkenni fognak, talán meg is szűnnek.

2012. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Remélem segiteni fog, a Salvus vizet is ki szeretném próbálni :)
2012. dec. 11. 11:26
 8/20 anonim ***** válasza:

Tartsd be, segíteni fog! Ha ez áll a hátterében.

A (kiegészítő) Salvus vízre kérdezz rá mennyit lehet/szabad/kell.

2012. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Rendben! De úgy tudom hogy reggel kell inni egy-két decit
2012. dec. 11. 11:36
 10/20 anonim ***** válasza:

Kinél, mi/mennyi.:)

Ja.... és ne üldögélj étkezés után összegörnyedve.

Sok sikert!

2012. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!