Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Hangszál sérülés?

SOS! Hangszál sérülés?

Figyelt kérdés
holnap kell mennem gastroenterológiára, füll orr gégész oda küldött, ő nem látott semmit a torkomban, de 1 éve folyamatosan marja valami, azt mondta reflux, de tegnap nagyon sokat beszéltem, és msot nagyon ingerli valami a gégémet, és rekedt is vagyok nagyon, de nincs begyulladva a torkom, eddigis megvoltak ezek a panaszok csak most rosszabb lett. úgy félek, mivel tudnám enyhiteni ezt? :(

2012. dec. 11. 10:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én mindig görnyedek pedig a gép előtt evés után :D Tehát ez sem jó rá most már tudom, és a stressz?
2012. dec. 11. 11:43
 12/20 anonim ***** válasza:

A stressz, mint ok, általános. Persze, lehet. De ne fogjuk rá mindenre.


Az étkezési-, életviteli praktikákat kísérletezd ki magadra, olvass még utána, 1 hónap múlva biztos többet tudsz ennek a folyamatnak-, hajlamnak-, állapotnak a " természetes eszközökkel történő önszabályozhatóságáról."

Nyilván erről egy gasztroenterológus többet tud majd mondani.

2012. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Most is feljött ez a fránya gyomorsav, sőt még émelygek is :S De érdekes hogy a gyomrom nem szokott égni
2012. dec. 11. 12:00
 14/20 anonim ***** válasza:
Érdemes legalább egy hónapig "étkezési naplót" is vezetni hogy mitől-, mit-, mennyi ideig tapasztaltál... ez az orvosnak is jelzésértékű lehet.
2012. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A Salvus vizet tartsd hűtőben, mert úgy nem olyan sz. az íze. Kezdd 1 decivel, szerintem elég. Én undorodom az utóízétől, de rájöttem, ha megiszom, azonnal mondom, Hű de sz. volt! és ez kiviszi a számból azt a penetráns ízt. De mivel használ, eltűröm.

A Salvus-szal való inhalálást is ajánlják a rekedtség kezelésére.

Jó lenne a Venter-t is bevenned, nehogy gyomorfekély alakuljon ki. Én is szedtem, por formájában,orvosi javaslatra,de mostanra, hála Istennek elmúlt a gyomorégés,a puffadás.Nem terhelem a gyomrom,jobban megrágom a kaját. És a görnyedés az nem tesz jót.

2012. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szia! Hát engem tavaly a kórházban valami Ulcogantal kezeltek mert akkor nagyon marta a sav a gyomromat, lehet hogy fekélyem is volt nem tudom...viszont idén még nem fájt a gyomrom szerencsére, csak ez a torok maráás háát elviselhetetlen :S Ma fogok venni Salvus vizet, a gastroenterológián meg majd adnak valami gyógyszert. Meg oda figyelek hogy mit eszek...Köszönöm sokat segitettetek :)
2012. dec. 11. 14:02
 17/20 anonim ***** válasza:
Arra is vigyázz, amit előzőekben írtak, hogy kerüld azokat a fűszereket, amik kiválthatják a rossz érzést. Én most már csak fél hagymát teszek az ételbe, csak annyi pirospaprikát, hogy éppen színt adjon, borsot is keveset. Régen sok szárított fűszert használtam kakukkfűtől majorannáig, ma már semmit nem teszek az ételbe, mert a férjem is panaszkodni kezdett, hogy nem bírja ő ezeket a "mű" ízeket.:) Meglátod, odafigyelve 2-3 hét alatt helyrebillen az egyensúly.
2012. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
és a maró ingerlő érzés is el fog múlni a torkomban???
2012. dec. 11. 14:49
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, nekem teljesen komfort érzésem van, de árat is fizetek érte. Naponta 5 kávét ittam - most csak kettőt.

6 után nem eszek - így 10- kor muszáj sűrűn vizet inni, hogy ne korogjon a gyomrom az éhségtől.

Nem eszem magam degeszre - mértékletesen szedek a tányérra. A szemem kétszer annyit bírna, de megállom.

Többször megrágom, megforgatom a falatot - így kb egyszerre végzek a férjemmel. Máskor már el is mosogattam, mire ő befejezte az ebédet:)

És jobban is érzem magam. Volt, mikor olyan teltnek éreztem magam, hogy nem is mentem, hanem gurultam, vitt előre a tehetetlenségi érzés. Utáltam magamat, mert azt hittem, mindenki látja, hogy szorul rajtam minden.

Nem fogytam, de valahogy kényelmesebbek a ruháim.

2012. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi Hát ez jó hir :) legalább neked sikerült... Én meg próbáltam sokat enni hogy hizzal, de nem sikerül 43 kg vagyok 19 évesen és eléggé zavar, de hiába eszek, lehet a stressz miatt..
2012. dec. 11. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!