Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen mozgást érdemes végezni...

Milyen mozgást érdemes végezni, hogy az ember izmosodjon egy kicsit? Mit és hogyan érdemes enni?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony vagyok, de nem kondizhatok, mert dialízisre járok hetente 3x és az egyik kezemet mindig szúrják, ezért nem szabad megerőltetnem, és sajnos egy műtét után sérvem is kialakult. Nagyon sokat eszek, de valahogy nem sikerült 50 kilónál feljebb tornásznom magamat, hozzátenném tavaly ilyenkor 44-et nyomtam. 165 centi magas vagyok és 24F.

2012. dec. 11. 22:34
 1/1 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok,annyival jobb helyzetem van hogy én semmilyen egészségügyi problémával nem rendelkezem!Tehát a normál testalkatom ilyen azaz 165 centi magassághoz 50 kg társul!Ugy vélem neked először alapoznod kellene,nem rögtön izomtömeg növeléssel inditani,mivel a betegséged egyébként is legyengiti az immunrendszeredet és az izom rostjaidat,elöször ezek erösitésével kellene kezdeni,rendszeres végtagtornával szoktasd hozzá mindenedet a mozgáshoz,majd mikor ugy érzed napról napra többet birsz elövehetsz egy két sportboltban kapható gumikötelet és labdát,ezekkel nagyszerüen megdolgoztathatod minden izmodat,vádli comb has,napi fél-egy óra mozgás elég hozzá,a felsőtestedet fekvőtámaszokkal és felülésekel erösitheted,majd ha ez is jól megy birod srövel,jöhet a sulyzó,kis sulyokkal kezdj,lényeg hogy a tested megszokja a rendszeres testmozgást,hogy mijen sulyzós edzésterv való neked azt azért nem irok mert nem vagyok szakavatott edzö,és nem akarok olyat irni amit nem tudok biztosan,de ha akad aki ellát ilyen jellegű tanácsokkal az engem is érdekelne,ugyhogy maradjunk kapcsolatban annyit kérnék töled!Tomi
2012. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!