Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember mindent elveszít,...

Ha az ember mindent elveszít, ami fontos neki érdemes e tovább élnie?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Érdemes,mert akkor esélyt kap arra,hogy még valaha visszakapja azt. Ha már nincs mód visszakapni(pl haláleset),akkor is van értelme élni,mert más dolgokban is lehet örömet és értelmet nyerni. Persze nem lesz már minden olyan,de feladni nagyon gyáva dolog.
2012. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Akkor már különösen érdemes élni, ugyanis nincs már veszteni valód!

Viszont megadod az esélyt magadnak, hogy esetleg mégis találjál hátralevő életedben még valakit, vagy valamit amiért érdemes élni. Mindenki élete egyszeri, megismételhetetlen, miért szakítsuk meg mesterségesen, hiszen úgyis véges!

Én most kb. ilyen helyzetben vagyok...

2012. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

- Fogadd részvétem, ha olyan személyt veszítettél, akit elkisértél utolsó útjára.

- Ha az elveszített személy saját lábán ment el, biztosan nagyon fáj, de az életet attól még lehet, kell, "tudni kell" élni tovább. Bár ma még nem hiszed, de biztosan lesznek még szép napok is az életedben.

-Ha gazdasági veszteség ért, bármilyen nehéz is, "talpra kell állni", nem adhatod fel! Aki igazán akar, az ki tud lábalni belőle, nem könnyű, és nem megy egyik napról a másikra, de minden nap megharcolod a magad kis harcát (elsősorban saját magaddal). Meglátod, sikerülni fog!


Persze, nekem könnyű! ... mondhatod most. De nem mondhatod, mert én már túléltem mind a 3 fenti esetet, itt vagyok, élek, és igyekszem hasznára lenni másoknak, igyekszem értelmesen eltölteni napjaimat. Van amikor azzal zárom a napot, hogy (ebből a szempontból) sikeres volt, máskor pedig nemigazán vagyok magammal elégedett. De igyekszem. De akarok! De azért sem adom fel!

2012. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
"Csak akkor tehetsz meg bármit, ha már nincs semmid". Mondjuk nálam ez nem fog működni. Én jelenleg csak 2 ember miatt vagyok még életben, ha ők nem lesznek, akkor azt mondom, köszönöm nekem ennyi elég volt.
2012. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes bizony.

Azért, mert valakinek meg Te vagy fontos. :)

Úgyhogy ne csessz ki vele... :)

Jobbulást, kitartást! Írj, ha szeretnél beszélni róla.

Szép estét'

Cio, 31/L

2012. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!