Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Limfóma felvilágosítás!? Sos!

Limfóma felvilágosítás!? Sos!

Figyelt kérdés

A következő lenne kérdésem azokról akik sokat tudnak a betegségről.

Az első nyirokcsomók tapinthatósága után mennyivel jelentkeznek a kísérő tünetek?Persze tudom ezt csak kb.ra lehet mondani de általában rövid időn belül(pár hét) kíséri,vagy hónapokig lehetnek nagyobb nyirokcsomóim? Mekkorák az egyértelműen rákos nyirokcsomók egykét félcentis már veszélyes? Voltam ultrahangon meg vérvételen,mindent rendben találtak,"hematológiai vizsgálat indokolatlan" van a zárójelentésemen,de hónapok(!) óta nem múlik el és ma találtam egy újabbat,úgyhogy kezdek aggódni... Van rá okom? Ultrahang szerint "szignifikánsan nem megnagyobbodott" nyirokcsomókról van szó,összesen 4ről a legnagyobb 1centis,a legkisebb fél centis.Ilyen kb. cseresznyemagok...

Ami érdekesség lehet hogy a páromnak is találtunk a nyakába egyet tegnap, ami esetleges nyál által átadott vírusfertőzésre is utalhat.De milyen vírus?Hétfőn elmenjek ezzel az infóval dokihoz és elküldessem magam vérvételre ismét?Persze lehet hogy a páromé teljesen más miatt van... :/

Kezd kiborítani az ügy,rettegek h rákos vagyok és nem sok esélyem van semmit kigründolni a dokinál mert "hematológiai vizsgálat indokolatlan"... Áh megőrülök...Lehet hogy limfomás vagyok 3hónapja és addig nem kezelnek amíg késő nem lesz?

Köszönöm a válaszokat.



2012. dec. 14. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Megnagyobbodott nyirokcsomókat valószínűleg a vírus, ami ping-pongozik te és a párod között állandó gyulladásban tartja a szervezetedet az okozza. Ne gondolj rögtön a legrosszabbra, nincs limfómád a leírtak alapján. De mindenképpen menj el orvoshoz kérj egy nagylabort, mondd el a problémáidat és a félelmeidet.
2012. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello.


Nálam a tünetek a nyirokcsomó duzzanat kialakulása előtt jelentkeztek.

kb. 2-3héttel az első duzzanat megjelenése előtt viszketett a kezem.(utána a bokám, combom stb..)

Véreredmény egyértelműen jelezte hogy gáz van.(FVS az egekben,az LDH is )


Átolvastam amit írtál szerintem aggódni semmi okod sincs.

Ez szerintem biztosan nem limfóma, valami vírus lesz.


Csak nyugi.

BKÜ


szia

2012. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Limfóma esetében az LDH nagyon magasra felmegy. Nekem 12000! volt a 400-500 helyett
2013. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!