Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi legyen a vérvétellel?...

Mi legyen a vérvétellel? Illetve mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Október végén 2 orvos is elküldött vérvételre(két különböző laborpapírt - értsétek: beutalót- is kaptam). Elmentem, és kértem a vérvételt végzőket - egy fiatal lányt,20-22 év körüli lányt és egy idős, 50-es évei vége felé járó asszonyt-, hogy ugyan már, ne kelljen 2x jönnöm vérvételre csak azért,mert két orvos is kérte.Az idősebb - a "ránézésre" asszony- eleinte duzzogva közölte velem, hogy ugyan ez nem így megy,jöjjek csak el mégegyszer is megszúratni magamat, és a második beutalóra írtakat csak akkor nézik meg, de én mondtam, hogy egyrészt nem tudok, mert nem vagyok Magyarországon, másrészt nem akarok,mert felesleges, vegyenek le egyben annyit, illetve, ha nem lehet,akkor felajánlottam azt, hogy visszajövök másnap.


Közben külföldre kellett utaznom, sőt olyan munkám lett, hogy most két hetet "élek" külföldön, két hetet Magyarországon, de ottkint hivatalosan nem vagyok bejelentve, egy tömegszálláson lakom,20-admagammal egy hatalmas teremben, csak a magyar fizetésekhez képest ez a munka kb.20x-os fizetést ad.Kéthetente jövök haza általában, de mivel most karácsonykor többet voltam itthon, legközelebb csak februárban tudok újra hazajönni.



2013. jan. 3. 10:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és az a baj, hogy a második orvos által írt laborpapírt beszedték tőlem,de szemlátomást sehol se találom az eredménypapíron azokat a dolgokat(és az orvos se kapta meg), amiket a 2.orvos kért.


Elmenni most nem tudok - kint ez alighanem horror ár lenne.

2013. jan. 3. 11:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Az gáz ha elvették a beutalót és eredmény meg nincs. Én elballagnék a laborba vagy felhívnám őket, hogy a másik eredményed nem maradt-e bent, mert 2beutaló esetén 2 külön lelet van. És le szokták venni egyben, nekem már jópárszor csinálták. Ha nincs meg az eredmény kénytelen vagy új beutalót kérni és újra levetetni a vért.
2013. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés?

Nekem is volt már ilyen, több vért vettek le egyszerre-még jót is nevettünk rajta. Nem értem ezt miért nem engedték, vagy miért nem mentél akkor vissza másnap?

2013. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem vissza másnap, mert a beutalómat elvették,és másnap mikor visszamentem kora reggel(azért,mert aznap reggel utaztam el), akkor meg elzavartak, mondván, beutaló nélkül semmit nem csinálnak. És hiába magyaráztam, hogy de hisz a beutalómat tegnap(-értsétek: előző nap) odaadtam.
2013. jan. 4. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!