Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez most pszihés vagy szervi...

Ez most pszihés vagy szervi eredetű? HELP

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok és már 1 hónapja van,hogy légszomj és mellkasi fájdalom gyötör,ami néha fokozódik néha enyhébb.Tüdőgyógyász mindent negatívnak talált,annyit mondott eléggé tachycard a szívritmusom,kardiológus csinált szív UH-t és ő is mindent rendben talált.Az EKG mutatott minimális eltérést csak,nyugalmi pulzus volt olyan 60,pár méter séta után 108-ra ugrott(orvos mérte).Azt mondták semmi bajom,kaptam Frontint,szedjek napi 2mg-ot merthogy csak idegeskedem.Kardiológus elég lekezelő volt.Én egy hete szedem,de semmi nem változik,csak lecsap rendesen.A mellkasi szorító fájdalom hol a bal hol a jobb karomba sugárzik és nagyon gyorsan ver a szívem.Vettem be viszont fájdalomcsillapítót,amitől elmúltak a panaszaim.Most akkor ez azt bizonyítja hogy szervi,vagy azt hogy pszichés??Nem merek visszamenni,mert tényleg nem voltak kedvesek.:,(
2013. jan. 19. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Most attól, hogy nem voltak kedvesek, még nem fogják eltitkolni, ha valami bajod van.

Szerintem ez inkább pszichés eredetű, de lehetnek benne persze valós dolgok is. Ha az ember megerőltetőbb mozgást végez, akkor természetes, hogy akár 100 fölé ugrik a pulzusa. És akkor lehet akár légszomj is. Illetve maga az ijedség, a pánik is okozhatja a többit.

Amúgy lehet ha egy sima vitamint adott volna neked valaki és azt mondta volna, hogy fájdalomcsillapító, akkor is elmúltak volna a tüneteid, mert megnyugodtál volna a tudattól.

Sajnos a pánikbetegnél előfordul az ilyen. Amúgy meg lehet a Frontin-nak is kell egy kis idő, míg kifejti a hatását vagy nem megfelelő gyógyszer a számodra.

Ha annyira bizonytalan vagy a vizsgálati eredményeket illetően, akkor keress fel egy másik orvost, esetleg privátban, ha van rávalód és akkor talán megnyugtatóbb választ fog kapni.

De ha szervi bajod nincs, akkor viszont pszichésen kell a továbbiakban gondolkozni.

2013. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
A frontinnak minimum 2 hét -1 hónap kell mire elkezd hatni. Pszichiáterhez kellene menned, illetve ha pesti vagy írhatnál nekem privit, lehet tudok segíteni
2013. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat,nem vagyok pesti sajnos.Csináltak vérvételt is,mert 4 éve volt egy durva pajzsmirigy túlműködésem,amit nem kezeltettem rendesen és lehet,hogy az tért vissza,bár akkor voltak más tünetek is.Azért vagyok ideges miatta,már nálunk a család összes nőtagja szívbeteg,,édesanyám kivételével már mindenkit el is vitt ez.
2013. jan. 19. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a frontin általában kb 1 órán belül hat,nem 2 hét.
2013. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg 1 órán belül kell hatnia???Mondjuk tényleg,mert ez a gyógyszer anyukámnak is fel van írva szükség esetére és ő ha beveszi fél órán belül jól van.:S
2013. jan. 19. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
igen,mert ez nyugtató.az antidepresszánsnak kell 1 hónap amíg hat.
2013. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Frontin 20-30 percen belül hat. Én ezzel szoktam teszteni, ha valami testi tünetem van. Ha Frontintól elmúlik, akkor pszichés eredetű a dolog.
2013. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha én már 1 hete szedem és nem múlik a mellkasfájdalom+fulladás,csak fájdalom csillapítóra akkor szervi?Azt érzem,hogy lecsap,hogy elálmosodok tőle,de közben fáj tovább a mellkasom,plussz ha elalszok tőle,akkor amint felébredek érzem megint...na ez érdekes,köszi az infókat.
2013. jan. 20. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen tüdővizsgálatod volt? Dohányzol?


A frontin gyorsan hat.


Ami egyből eszembe jut azok a következők:


- Pánikbetegség szerüség

- Szorongás

- Kezdetleges asztma


Én visszabattyognék a tüdőgyógyászatra és kérnék egy asztmavizsgálatot (nem tudom pontossan mi a neve de egy csőbe fognak veled levegőt fújatni és mérik, hogy milyen a tüdőkapacitásod)


Ha volt ilyen vizsgálat és negatív lett, akkor lehet pszihés (bár ha a frontintól nem oldódsz akkor ezt is kizárnám..) bár szinte bármit tennék rá, hogy asztma felé fog ez menni..

2013. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én 6 éves korom óta vagyok diagnosztizált asztmás.Doki azt mondta kerek perec(tüdőgyógyász főorvos) hogy ez most nem az asztma.Na mind1,már nem is érdekel.Fele orvos azt mondja(házi orvos,röntgen orvos,sürgösségi orvos) hogy mellhártyagyulladásom van,tüdőgyógyász meg azt mondja ez hülyeség.Egyet tudok nagyon fáj a mellkasom és légszomjam van,és csak a fájdalomcsillapító segít,Frontin nem.
2013. jan. 21. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!