Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívfájdalom, szédülés,...

Szívfájdalom, szédülés, zsibbadás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A párom 36éves és nagyon aggódok miatta, mert mostanában gyakran arra panaszkodik, hogy nagyon szúr a szíve. Továbbá azt is mesélte, hogy a munkahelyén minden ok nélkül elkezdett szédülni, aztán pár másodpercre lezsibbadt az egész teste.Mindeközben végig ült. Megmértem a pulzusát 88/perc, volt, úgy, hogy feküdt az ágyban már egy ideje. 10éve pánikbetegséggel küszködött, és azt mondta akkor volt utoljára ilyen. Aggódom nehogy megint visszaessen. Ez lehet az oka a panaszoknak?
2009. aug. 30. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehetséges,de mindenesetre jó lenne egy kardiológiai kivizsgálás.

2009. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de egyenlőre nincs lehetőség orvoshoz mennie. Arra lennék kíváncsi, van e más is akinek rendszeresen fáj a szíve, és, hogy mitől lehet, nem vagyok biztos benne, hogy a pánikbetegség tér vissza.

Esetleg lehet attól, hogy sokat idegeskedik? Vagy például attól, hogy az elmúlt egy évben sokat hízott(10kg)?

2009. szept. 2. 12:45
 3/10 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni, hogy sokat szexelünk. Nem tudom ettől lehet-e?
2009. szept. 2. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
hízástól eléggé valószínű
2009. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tobbfele oka lehet ennek.. elhizas, magas vernyomas,stress.. ezek mind kivalthajak a problemat..

En is panik betegsegben szenvedek, ez csak jon megy megy idokozonkent, nincs hataridohoz kotve, igy nem tudom hogy a parodnak ez lenne -e a baja de lehetseges!

Szerintem orvosi vizsgalatra azert kuld el!

2009. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, orvoshoz csak 3hét múlva tudunk elmenni, csak félek nehogy valami baj legyen addig. Már mindennaposak a szívfájdalmak. De lehet, hogy csak én reagálom túl...

A vérnyomását megmértem, de nem volt magas, 102/78volt.

2009. szept. 2. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
A régi pánikbetegségtől lehet ilyen tünete.De lehet infarktus előjele is!
2009. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre elég típusosak a tünetek, de lehet komolyabb kardiológiai(szívritmuszavar) és neurológiai(stroke) ok is, amint tudtok, menjetek orvoshoz!
2009. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is pánikbetegségre tippelek!Engem is kezeltek evvel,és azóta is időszakosan előjönnek a tünetek:szívszúrás,zsibbadás,nehézlégzés.A 88-as pulzus nem olyan gáz,nekem ilyenkor 100 körül mozog.Általában ősszel erősödnek ezek a rossz érzések,ilyenkor szorongósabbak,idegesebbek az emberek.Persze egy orvosi vizsgálat nem árt!
2009. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy sziv infarktus gyanú !!!ezek az elő jelei:a bal kar el zsibbadása,nyomásérzés a mellkason,sziv fájdalom,rosszul lét stb...mielőbb orvoshoz kell menni !!!
2010. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!