Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux egy stressz betegség?

Reflux egy stressz betegség?

Figyelt kérdés
tényleg kialakulhat pszichésen is ?

2013. jan. 20. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg minden mögött állhatnak pszichés okok. Pl. ha nagyon ideges, stresszes vagy valami miatt, akkor megeshet, hogy a reflux tüneteit érzékeled magadon. Elsősorban viszont a táplálkozásban kell az okot keresni. Nálam pl. a csoki okoz ilyen panaszokat.
2013. jan. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát...Lelkileg elég megviselt vagyok, szorongok, stresszelek, egy évvel eezelőtt bekerültem a kórházba a sok idegességtől savtúltengésem volt, mikor kijöttem éreztem hogy ég a torkom...nem foglalkoztam vele, azóta már olyan mintha szétmarta volna a torkomat, persze fül orr gégéssz nem látott felmaródást meg gyulladást sem. Lehet hogy picit sérült és érzékeny lett...De tudom hogy idegi alapon van, pantoprazolt is elkezdtem szedni. Quamatel nem használt...Gyomor panaszom már nincs, csak ez a torok, meg a rekedtség...Illeetve fulladni is szoktam, nehezen kapom néha a levegőt, nemtudom hogy ez pszichés vagy a reflux okozza, fogalmam sincs...De jó lenne már kigyógyulni ebből az egészből! :(
2013. jan. 20. 06:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a refluxnál a gyomorszáj nem záródik. Az inkább biológiai dolog mint mentális. Ellenben a magas savat okozhat stressz (plussz étkezés, kávé, cigi, alkohol és még sorolhatnám mi)


Én is hasonló problémákkal küzdök és jellemzően intenzívebb a savtermelésem szorongó, stresszes állapotban.

2013. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát...Nem hiszem hogy szervi elváltozásom lenne, max a gyomorsavam sok, de a gyomrommal sosincs gond, a torkom van szétmarva úgy érzem, bár nem láttak felmaródást :/ Viszont tény hogy stresszes vagyok...Hát nem tudom...Most kezdtem el szedni pantoprazolt, quamatel nem használt, de kerülöm a sava ételeket is. Egyébként ezt találtam :

[link]

2013. jan. 20. 19:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg ugye tudjátok, hogy a gyomorszáj müködését a vegetatív idegrendszer szabályozza, szal olvastam is pár helyen, hogy a reflux betegek többségénél pszichésen alakult ki
2013. jan. 20. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!