Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A reggeli és a kora délutáni...

A reggeli és a kora délutáni órákban nagyon fáradt vagyok! Ennek a suli és a koránkelés lehet az oka?

Figyelt kérdés
A korán fekvésen kívül mi más praktika vagy ötlet van ellene? Az energiaital sem segít hát a kávé sem naon. 16/F
2009. szept. 3. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyanebben a cipőben járok. Én is baromira fáradt és álmos vagyok délelőtt egész végig, de van mikor délután is. Ha egyhelyben ülök és nem mozgok semmit rám tör az álmosság. A meleg is kiakaszt :S

Jó lenne, ha tudnánk ellene mit tenni, de szerintem bitos hogy a korán kelés az oka, hisz gondolom nyáron nem keltél mindig olyan korán mint most. Megszokta a szervezeted h mindig akkor kelsz amikor már elég volt az alvásból. Szerintem 1-2 hét és átáll a szervezetünk.

Addigis én is várom az ötleteket :)

2009. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni, hogy nincs e alacsony vérnyomásod, vagy nem e vagy vashiányos. Ha eleget alszol, akkor nem lenne szabad már reggel fáradt legyél. Az energiaitallal és a kávéval nem árt vigyázni, mert egyik sem használ a szívnek.
2009. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hiányos vagy rossz táplálkozás is lehet. Sok zöldség, és vitamintabletták esetleg segítenek. Lehet az is, hogy alacsony a vérnyomásod. Ez esetben igyál sok vizet, több lesz a folyadék a vérerekben. Ihatsz pl. mate cserje teát, vagy zöld teát, ezek élénkítenek. De a sok víz akkor is kell. Reggel jó lenne zöldséglevest enned, ha mondjuk maradna tegnapról, vagy hozzájutsz. A zöldségek élénkebbé tesznek. Ja! És még a keserű íz. Igyál valami keserű teát, komló, ezerjófű, gyermekláncfű, vasfű. A vasfű azért is jó, mert ha esetleg vashiány az oka a problémádnak, azon is segít. Lányoknál, ha sok a menseskor a vérveszteség, és ez rendszeres, akkor vashiány léphet fel. Ezesetben a vasfűtea mellett... hát sokféle dolog van, meg kell kérdezni, a DrLenkei 9-es vitamintabletták is jók, vagy effélék. A vasfű is jó, de csak ha nem súlyos vashiányról van szó. PL. ha a körmöd pettyes, vagy a vér színe nem élénk piros, ha gyakran vagy sápadt... ilyen jelei vannak.
2009. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!