Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nincs étvágyam a láz miatt,...

Nincs étvágyam a láz miatt, és éhes vagyok mit csinaljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 14:59
 1/10 A kérdező kommentje:
És mit szabad enni ?
2013. febr. 16. 15:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs étvágyam,de éhes vagyok...Ez jó.. :)


Egy bögre tea,és keksz.

Jó kis házi tyúkhúsleves.

Ma én egész nap teázom.Hörghurutom,és homloküreg gyulladásom van.Megy a tea az antibiotikummal és fájdalomcsillapítóval.

2013. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Levesek a legjobbak,folyadékpótlás szempontjából is,legalább két tányér menjen egy nap.
2013. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Főzzél krumplit és ehetsz ropit, kekszet, reszelt almát. Mézes, vagy cukros citromos teákat igyál.
2013. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A Tengerész ***** válasza:
Ugyanígy voltam két hete influenzából kifolyólag. Eltartott több mint egy hétig. Próbáld elgondolni mi az amit mégis valamennyire kívánsz és ha van lehetőséged (megveszik, megfőzik neked, mert lázasan nem nagyon kéne bevásárolni járni) akkor erőltesd az evést, mert enni muszáj. Én egyszerűen húsra képtelen voltam még rágondolni is (pedig amúgy alapban húst ennék hússal), mákostésztát ettem napokig.
2013. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ziö válasza:

Nekem a gyümölcsbefőttek esnek ilyenkor a legjobban:)


Ananász vagy barack.


vagy edig csinálok almakompót féleséget. Almát főzök vízben, fahéjjal, isteni, és olyan keményre-puhára főzök amilyen éppen jól esne, nyammm

2013. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ilyenkor a folyadékpótlás a legfontosabb. A magas testhő miatt gyorsabban "fogy" a folyadék a testben, ami kiszáradáshoz vezethet. Páromnak, mikor magas láza van és étvágya van, de nem igen tud enni, mindig csempészek bele valamit a teába. Legtöbbször háztartási kekszet szoktam beleáztatni, van cukor tartalma, CH tartalma is egyaránt. Majd egyre növelem az ételek méretét, tejbe áztatott kifli, kis gyümölcsökkel, majd haladok a müzli felé, ugyanis ilyenkor a rágás is nehézkes. A lényeg a folyadék pótlás első sorban, de a táplálkozást sem szabad elhanyagolni. Teás keksz, tejben áztatott kifli, amit picit megcukrozol, de nem annyira, hogy pont jó legyen, mert a pocinak nem szokott ilyenkor tetszeni a nagyon cukros. Jobbulást kívánok!
2013. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tifu válasza:
Szerintem vegyél be Paracetamolt aszpirinnel es főztel Cickafark teát vagy menta es igyal minél több folyadékot de a legjobb hideg borogatast tenni a homlokra
2013. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyél joghurtot meg narancsot v. mandarint. Kiskoromban nem volt étvágyam sose, egyszer megettem 8 mandarint, és utána már volt étvágyam. Most is van :) bár már eltelt 10 év meg megnőttem...
2013. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zsíroskenyér hagyma
2021. dec. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!