Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiába vagyok éhes, nem bírok...

Doruss kérdése:

Hiába vagyok éhes, nem bírok enni! Mit csináljak? Ez pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy éhes vagyok, és kívánom is a kaját, de lenyelek egy falatot és elkezdek öklendezni. Nem mindig van ez, de sokszor. És azt hiszem, ez idegi alapon van, mert félek, de nem tudom elmondani, mitől... Nemrég beteg voltam, azóta van ez. Hogyan küzdjem le? Nem akarok pszichológushoz menni... de ez annyira borzalmas, és így is 46 kiló vagyok, mert lefogytam, olyan, mintha anorexiás lennék, de nem szándékos!! Eddig sosem volt gond... és nagyon félek, mert év elején megyünk osztálykirándulni, bele se merek gondolni, mi lesz ott velem...

Meg van olyan, hogy mennék valahova és indulás előtt elkezdek remegni, erősen ver a szívem, és hányingerem lesz. De ezt általában sikerül leküzdenem, nincs vele probléma. De ezzel az evésundorral nem tudok mit kezdeni...

Volt már valakinek ilyen? Ez ugye még nem sámít pánikbetegségnek?


2011. aug. 26. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet reflux. Ehhez nem pszichiáter kell,hanem háziorvos. ő elküld belgyógyászhoz, vagy gasztroenterológushoz. Itt megnézik az emésztőrendszeredet( nyissa ki a száját, nyújtsa ki a nyelvét,és mondja hogy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Lehet egy kis gyulladás a nyelőcsövednél. De a doki megoldja. Csak menj el hozzá, hogy a jövő héten rendesen el tudd kezdeni az iskolát.
2011. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

'Meg van olyan, hogy mennék valahova és indulás előtt elkezdek remegni, erősen ver a szívem, és hányingerem lesz. '

ez viszont eléggé pánikbetegségre vall.


ez a kaja dolog velem is előfordult és nálam nem reflux, hanem pánikbetegség lett belőle, ez még úgy az elején volt, akkor kezdett el kialakulni, amikor a nem eszünk probléma fellépett :)

2011. aug. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez a pánikbetegség előjele, akkor még korai stádiumban van. valamilyen életmód váltással megelőzhető lenne a betegség kialakulása. vagy citomfű-tea ivással, vagy valamilyen enyhe hatású nyugtató szedésével. Valamiért stresszelsz. Sportolj, kirándulj, változtass.
2011. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végülis nem tudom, mi lehet ez... Az elmenéssel mostmár nincs bajom, az evés meg hol megy, hol nem, de nem hiszem, hogy lelki oka van... de lehet, hogy elmegyek kivizsgálásra, majd kiderül.

2011. aug. 29. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha lelki ok lenne, arról te magad tudnál legelőször. Van, hogy aggaszt nagyon valami, de magad sem ismered el magadnak. Ha ez van, akkor neked kell lépned. A "nem lelki" okokban tud segíteni az orvos. Egyenlőre.

2011. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
nyugtatót sóznak rá,figyeld már az eszetlenek,szívj mariskat evéssel sem lesz bajod,és pánik betegsem leszel.
2015. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!