Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnék javulni? Hogyan...

Yumi Zakuro kérdése:

Hogy tudnék javulni? Hogyan tudnék jobban koncentrálni?

Figyelt kérdés
Az előtt nagyon jól tanultam, minden mást ki tudtam zárni az agyamból, és nagyon sokat tanultam, és mivel tudom, hogy nem átlagos képességű gyerek vagyok látszott is az eredményemen, az igaz, hogy a maximális pesszimizmusom kicsit rontott rajta, de a sok tanulás mindig meghozta az eredményét, aztán volt egy "kis" sikerélményem és egyre dekoncentráltabb lettem, de még mindig elegendő voltam az eredményeim fent tartásához, aztán jött az írásbeli, amire betegen mentem el és akkora kudarc ért, hogy teljesen magam alatt voltam, amúgy is elég depresszív személyiségem van, de ettől teljesen összeroskadtam, és mostanában egyáltalán nem megy a tanulás, tehát abszolút dekoncentrált lettem, régen egy oldalt átfutottam a szememmel és el tudtam mondani a tartalmát, most már kell egy 5 perc, hogy nagyjából megjegyezzem az olvasottakat. Tanulás közben állandóan másra figyelek és nem megy a koncentráció, és ez nem csak a tanulással van így, de más tevékenységeimben is ezek a tünetek, és engem nagyon zavar, hogy nem tudom tartani a szintet, és így, hogy nem tudok tanulni egyre halmozódik a tanulni való, aminek az a következménye, hogy éjszaka próbálok meg tanulni amiből a folytonos alváshiány következik, ebből kifolyólag csak fáradtabb vagyok, és egyre inkább hajlok a depresszió felé. A betegségeim is csak erősödnek. Szeretném tudni, hogy hogyan javíthatnék a közérzetemen, és koncentrációmon. Nagyon hálás lennék az értelmes válaszokért!

2013. febr. 18. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az etkezesed rendben van?

Probalj meg egy csak zoldseg/gyumolcs/magvak/feherje dietat egy par napig/hetig.

Ne fogyassz semmit, amiben liszt, tartosito, szinezo, izfokozo, hozzaadott cukor, so, stb van. Vagyis semmi olyat, ami zacskos/dobozos/koncerves kiszerelesben van. Lehet, hogy kicsit draga multasag lesz, de hasznalni fog.

Az emberek nem fogjak fel, hogy a sok szemet, amit a testukbe raknak, az nemcsak az egeszseguket, a verkepuket cseszi el, hanem az elet minden teruletere hatassal van. A koncentraciora is!

2013. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!