Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjjeli tanuláshoz tippek,...

Éjjeli tanuláshoz tippek, hogy ne aludjak el?

Figyelt kérdés

Tegnap este sem aludtam valami sokat, kb. 5 órát, mert ma írtunk egy fontos dolgozatot. Holnap is írunk két dogát, és még mindkettőre kéne sokat tanulni, de már most elalszom. Mitől élénkülhetnék fel? Ez az utolsó este, holnaptól már nem nagyon kell tanulni, így ahogy hazajövök majd a suliból, alszom egy nagyot. De most kéne valami, hogy a mai estét még ébren kibírjam?

16L


2013. febr. 19. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Friss levegő a szobába, plusz valamilyen erősebb tea (feketetea esetleg). Kitartás, jó tanulást!
2013. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
akaraterő, kávé... próbálj meg úgy hozzáállni a tananyaghoz hogy húú milyen érdekes :D néha állj fel, csinálj 1-2 tornagyakorlatot hogy kicsit felélénkülj, egy zuhany is jó lehet közben... zenehallgatás... próbálj a kulcsszavakra koncentrálni... én sokszor tananyagban hátulról haladok visszafelé, mert ugye a régebbi anyagokat órákon sokszor átismételgettük már, jobban leülepedett és az újabbak azok amelyekre lehet, hogy több időt kell szánni. Ha két tantárgyból írtok akkor mondjuk 20percenként cserélgesd őket... Sok sikert :) hidd el nem lehetetlen... én 4-6 óra alvással élek már szeptember óta... van hogy egész éjjel dolgozok (szakmai házi... művészeti suliba járok..és elég sok tervezéses, rajzos házink van, közben meg ott van a rendes tanulnivaló is...meg a sok különóra amire szintén illik azért készülgetni). :)
2013. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sok-sok-sokk kávé :)

néha tényleg tornázz egyet, mosdj meg hideg vízzel, egyél csokit.

2013. febr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a teát ajánlom, és időnként kis szünet (séta, mozgás). Jó tanulást, menni fog ez! :)
2013. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül nem bírtam fennmaradni, mert a fáradtság mellett még rosszul is voltam... Muszáj volt aludnom. A dolgozatok közül a fontosabb, ami egyébként tz volt, jól sikerült, a másik siralmasan, de az úgyis csak röpdolgozat volt, és a tárgyból rengeteg dogát írunk, lesz lehetőség javításra. :)

Azért köszi a válaszokat!

2013. febr. 20. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!