Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok állandóan éhes?

Miért vagyok állandóan éhes?

Figyelt kérdés
Hiába eszem, rá 1-2 órára (inkább 1-re) éhes kezdek lenni és ha akkor nem eszem, akkor még később már nagyon éhes vagyok. Semmivel sem tudok igazán jóllakni, kivéve a pizzát. Ha abból megeszek egy 36cm-est, akkor érzem azt, hogy jól vagyok lakva, egyébként mondhatni, hogy állandóan éhes vagyok. Ez normális? Mert én nem tartom annak, és a családban mások sem.
2013. márc. 1. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit iszol? Nekem ugyanez volt, amikor gyakorlatilag semmit nem ittam, csak gyünölcsöket ettem.
2013. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában mi teszi ki a napi étrendedet? Lehet az is, hogy amit beviszel a szervezetedbe az nem (elég) tápanyag neki, hiába eszel belőle sokat, állandóan kérni fog még mert hiányoznak belőle az ásványianyagok. Ha sok anyonkezelt bolti kaját eszel, attól is lehet ez. :)
2013. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Így van, először is igyál sokat, mert a szervezet néha nem tudja megkülönböztetni az éhséget és a szomjúságot. Nálam is volt ilyen, hogy úgy éreztem éhes vagyok, de mikor ittam egy pohár vizet,el is múlt. Másik pedig: krómhiány okozhat éhséget és nassolni vágyást.
2013. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a másik az, hogy milyen testsúlyod van, és mihez vagy hozzászokva, vagy hány éves vagy, milyen nemű. Értem úgy, hogy egy serdülő fiúnál ez teljesen normális. Még talán egy lánynál is. Ha el vagy hízva, akkor is 'normális', csak le kell szoktatnod magad róla. Lehet, hogy azért vagy mindig éhes, mert korábban mindig ettél, és ehhez szokott hozzá a szervezeted.
2013. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de teljesen megfeledkeztem a kérdésről.


Napi 2l folyadék (ami nagyrészt ásványvíz) minden nap megvan. Napi étrendem: általában mindig valami gyorsan elkészíthető étel. (tészta, zacskós leves a leggyakoribb étel). Hogy miért? Anyám nem szeret főzni, elmondása szerint ő nem bejárónő, ha szóvá tesszük, akkor annyi a válasz, hogy holnaptól ott esztek, ahol akartok. Általában csak hétvégén eszünk "komolyabb" ételeket. A testsúlyom 60-70 kg között van, 22 éves vagyok, fiú.

2013. márc. 18. 07:56
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

Hát, én az ásványvíztől inkább tartózkodnék..talán vannak még "ihatónak minősíthetők" de egészségesekről már rég nem hallani. Egyrészt mindenféle mesterséges anyagokkal dúsítják(pl. hogy tartós maradjon, vagy egyéb baktériumokat öljön ki belőle), másrészt az ásvány még több mesterséges anyagot old ki a palackból. Másik baj velük, hogy magas az oldott ásványi anyag tartalmuk, ami nem engedi hogy rendesen felhasználódhassanak..

A csapvizet meg a legtöbb helyen már rég ihatatlannak kellett volna hogy minősítsék, többek között a szervezetre káros klórtartalma és a csövekből kioldott nehézfémek(ólom) miatt... Nagy kérdés mostanában, hogy akkor mégis mit igyunk. Magam is nézegettem mostanában vízszűrőket, ami egyelőre /amíg, vagy ahol már nincsenek természetes felszíni vizek(durva mi?), addig/ az egyetlen megoldásnak tűnik.. hát igen, spórolni kell rájuk. Viszont abban mindenki biztos lehet, hogy gyorsan megtérül az ára, ráadásul teljesen tiszta és egészséges is:)


Hát igen, a zacskós levestől nem meglepő hogy nem laksz jól. Telíti a szervezetet, amitől úgy érzed jól laktál, de ez csak az agyadat csapja be, mert a szervezeted ezt egyáltalán nem így látja. Itt van egy kérdés, pont mint a tied, de itt kifejezetten a zacskós levesre mennek rá: [link]

olvasd el mit írtak rá, annál jobban aligha lehetne ezt megválaszolni. :)


Sajnálom hogy ez a helyzet, talán ha megmutatsz Neki pár cikket arról, mit tartalmaz az amiket felhasznál, hát még hogy milyen hatással van a szervezetetekre, kap egy kis motivációt a főzéshez:)

2013. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Kiegészíteném. Az ásványvizekkel alapvetően nincs baj, a gond a boltiakkal van, ahol mesterségesen dúsítják úgymond 'engedélyezett adalékanyagokkal'. A tisztán(?) (PET)palackozott ásványvizek meg a környezetet(talajt, vizet) mérgezik.. Na nem megyek át zöld-szerepbe, csak gondoltam érdemes tudni.
2013. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
90%
Ember kb 10 perc összedobni egy lángost/pizzát muffint és társait pedig kevesebb. Előtte való nap begyúrod, hűtőbe teszed, aznap kisütöd kb 5 per alatt. Nem nagy kunszt de ha nincs időd, lusta vagy járj éttetembe. Ha most rombolod a szervezeted 30évesen szarrá fog menni a gyomrod és folyamatosan kórházban fogsz ülni. (Bár ott legalább van kaja) A másik meg, hogy milyen anya az aki nem ad enni a saját gyerekének? Ha legközelebb azt mondja, hogy nem bejárónő akkor meg lehet neki mondani szépen, hogy "Nem, nem vagy az,mert ez annál fontosabb. Az anyám vagy és ha nem akarsz te eltemetni akkor legalább 2 naponta összedobsz valamit, vagy adsz pénzt kajára. Cserébe ha idős leszel és alig tudsz mozogni, vissza fogod kapni amit nekem adtál.". Tegyél valamit mert ez így nem állapot, ha kell könnyű recept akk írok. Sok sikert!
2017. nov. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!