Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Véres széklet, hasfájás?

Véres széklet, hasfájás?

Figyelt kérdés
Már egy ideje észrevettem,hogy véres a székletem.Nem rendszeresen,de amikor igen,tiszta piros színű vér.Mellé ilyenkor hasfájás is társul.Most utána olvastam és a legrosszabbra gondolok.A kérdésem az hogy mivel nincs tb biztosításom hogy látnak el?Gondolom a háziorvos elküldene székletvér tesztre stb..22 évesen gondolhatok a legrosszabbra?

#véres-széklet-tb
2013. márc. 3. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A véres széklet több komoly betegség jele lehet, mindenképpen ki kell vizsgálni, fordulj a háziorvosodhoz. Ha magyar állampolgár vagy és van magyar lakcímed akkor ellátnak akkor is, ha nincs biztosításod. A biztosítási jogviszonyt mindenképpen rendezni kellene, mert arra az időszakra amikor nem volt, visszamenőlegesen be lehet hajtani az elmaradt befizetéseket. Ezt a NAV-nál lehet intézni. A TB-t akkor is kell fizetni, ha nem vetted igénybe az ellátást.
2013. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Széklet vértesztre már minek küldjön el a háziorvosod, hisz látod, hogy van benne. Fölösleges vizsgálat lenne.

Vastagbél tükrözésre / colonoscopiára/ már igen , sőt kötelező. A korodból kiindulva most még nem a legrosszabbra azaz a vastagbélrákra gondolnék első körben, hanem az úgy nevezett rákmegelőző állapotokra: lehet polip, ami jó indulatú kocsányos növedék a bélnyálkahártyán és kivérzett a felszíne, mivel a széklet állandóan súrolja. Ez még nem rák, de az állandó irritáció miatt pár éven belül azzá válhat. Legnagyobb valószínűsége a vastagbél fekélynek van. Az szokott ilyen tünetet adni, hogy amikor fáj a has akkor van véres széklet. De más gyulladásos bélbetegség is előfordulhat a vastagbélen / igaz ritkán: pl 1.:Crohn betegség, 2.: a vastagbél falán lévő kiboltosulás aljában lévő gyulladás vérzik néha (diverculitis)/.

Szóval ezek közül lehet inkább valamelyik, de ehhez meg kell csináltatni a vastagbéltükrözést.

2013. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,Első:Akkor ha elmegyek a háziorvoshoz ő pedig elküld vastagbéltükrözésre megcsinálják?Gondoltam hogy ki kell fizetni,de jelen pillanatban nincs munkám..Viszont ezen jobb lenne túl lenni.Második:Amiket írtál gyógyíthatók,vagy csak együtt lehet velük élni?
2013. márc. 3. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:

A polipot leszedik a tükrözés alatt.

A vastagbél fekélynek van egy komplex kezelése, azzal tünetmentessé lehet tenni, de vannak fellángolások.

A diverticulitist , ami a kiboltosulásban lévő gyulladást jelenti vagy gyógyszerrel próbálják első körben. Az enyhébbek erre gyógyulnak, ezért érdemes a korai szakaszában menni. Elhanyagolt esetben műtétre kerül sor

2013. márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A beavatkozást nem kell kifizetni, a jogviszonyt kellene rendezni. Be kell menni a NAV-hoz, kötni szerződést, adnak 12 csekket, kb. 6.000 Ft, havonta egyet befizetni.
2013. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz!sajnos én már későn mentem diverticulosis-om volt ami perfolálódott/kilyukadt a vastagbél/amit meg kellett operálni.szóval ne várd meg az utolsó pillanatot és sok kínlódástól kíméled meg magad
2013. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!