Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Veletek is előfordul ájulás,...

Veletek is előfordul ájulás, amikor sokáig kell egy helyben álldogálni, sok ember között? Pl. Egy koncerten.

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban másodszor fordult elő ilyesmi velem. Vajon mitől? És mi ilyenkor a legjobb elsősegély???

22/L vagyok.



2013. márc. 3. 12:39
 1/9 sokkérdésemvan válasza:
Igen előfordult már. Nyugi nincs semmi probléma, lehet hogy nagyot nőttél, vagy nem ittál eleget! :)
2013. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
enni, enni megfelelő mennyiségben mielőtt sokat állós helyre mész
2013. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ritacoronita válasza:
menj el egy vérvételre,biztos ami biztos
2013. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam buszon fordult elő ilyen vagy mikor nagy tömegben a buszt kellett várni, szóval ahol kis helyen sokan vannak és ne adj isten még meleg is van. Ha nincs meleg, akkor általában nincs ilyen gond, de ha meleg van, akkor sajnos sokszor elfog a melegség, szédülni kezdek.

Én ilyenkor azonnal keresek módot, hogy leülhessek. Olyankor átmegy rajtam.

A buszon ilyenkor megkérek valakit, hogy engedjen leülni, buszmegállóban pedig vagy leülök egy padra és max. a következő busszal megyek vagy le szoktam guggolni, attól is jobb lesz egy kicsivel.

2013. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Igen.Többször is.Szerintem friss levegő hiánya vagy az is hogy keveset ittál vagy nem ettél leesik a cukrod.
2013. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kerüld a zsúfolt, rossz levegőjű helyeket!
2013. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 FooD válasza:
Először is mielőtt koncertre mész egyél sokat és lehetőleg ne édeset. Édeset azért nem ajánlóm, mert ha mondjuk egy koncertre utazól úgy értem más településen van és valamilyen járművel kell, hogy oda érj akkor hányingered lesz az édestől. S erre elsősegély nagyon nincs te kell vigyázz magadra. Bár ha ténleg súlyosabb a helyzet és eszméletedet veszted akkor aki melleted van annak ajánlóm a hármas érzékelő módszert (érzem, hallom, látom) és utánna stabil oldalfektetés, persze ha elájultál. S hívni a mentőket ha pár percen belül nem látni rajtad változást.
2013. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Velem is buszon fordult elő. Előttem, mögöttem, mellettem is álltak én meg elájultam. Az volt a vicc az egészben, hogy ott volt (konkrétan ült) egy nő (ismert engem), de semmit nem csinált, csak nézett engem mintha nem tudom mi lenne. És azt nem mondta volna, hogy üljek le utána.) Aztán egy srác átadta a helyét.


Egyébként mostanában is sokat rosszul vagyok. Ilyenkor mindig legugolok, leülök vagy belekapaszkodok valamibe. Aztán utána jobb lesz.

2013. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igyál sokat, és mindig legyen nálad szőlőcukor

én is ájulós vagyok

2013. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!