Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan csillapítsam a gombócér...

Hogyan csillapítsam a gombócérzetet a torkomban?

Figyelt kérdés
Állandóan nyelek, olyan, mintha szőrös lenne a torkom. Voltam gégészeten, kalciumot, köptetőt és allergia gyógyszert írt fel! Semmi javulás, sőt. Viszont csak szerdán rendel, úgyhogy addig marad ez. Akkor visszamegyek. Refluxom van, nem igazán érzem, hogy rendetlenkedne, de talán lehet ettől? Nem engedtem a tükrözést, mert félek tőle, a panaszaim alapján írtak fel gyógyszert.
2013. márc. 11. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A tükrözéstől nem kell félni, mert egyáltalán nem fáj. Befújnak egy érzéstelenítőt a torkodba, és még hányingered sem lesz. Körülbelül 1 perc az egész művelet.Az is lehet, hogy valami bakteriális fertőzésed van.
2013. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem kiskorom óta van gombócérzésem, állandóan nyelek, akkor érzem, hogy van ott valami + duzzadt orrnyálkahártya, nehéz orrlégzés. Ez kb. ovi óta, de ált. isk alsó óta biztos.

Úgy 10 éves korom óta krákogok is.


Nekem is van refluxom, okozhatja az is, akkor is, ha annak nincs más tünete.

Plusz allergia vagy irritál a szmog, vagy száraz a levegő a lakásban, vagy nagyok a hőmérsékletváltozások, vagy röntgennel nehezen kimutatható anatómiai eltérések.

Én ezeket tudom.


Engem nem vizsgáltak meg rendesen, még gasztroenterológushoz se lettem küldve az alapos reflux gyanúval. Valahogy nem is akarok, néha szedek gyógyszert, amit a házidoki az egész családnak ír (az egész család savas).


Én Salvus-szal inhalálok, inhalálógéppel.

Illvetve Salvus-szal napi kétszer öblögetem az orromat.

Tudok orron át lélegezni tőle, szóval sokat segít, és talán a gombócérzésen is javított.

2013. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!