Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakran kell pisilnem! Miért?

Gyakran kell pisilnem! Miért?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök ezzel a problémával, teljesen mindegy, hogy nyár vagy tél van a helyzet változatlan. Vannak napok amikor normális 4-5x megyek maximum. De általában elég gyakran kell 1,5-2 óránként. Alig merek elmenni valahova, mindig azt lesem hol van wc. Van hogy reggel felkelek, elmegyek pisilni, aztán 6-7 órán keresztül nem kell, utána meg óránként! Előfordul olyan is, hogy pisilés után hamar érzem, hogy kéne megint, de nem megyek el wc-re és kb 1 óra múlva elmúlik az inger és nem kell.

Inni mindig nagyon keveset ittam, fél, maximum 1 liter/nap ha többet iszom 15 percenként rohanhatok pisilni.

Én arra tippeltem, hogy lelki okai vannak, ugyanis 8 éves lehettem kb amikor bepisiltem egyszer hazafelé menet az iskolából, mert ott nem akartam wc-zni (emlékszem akkoriban még semmi ilyen gondom nem volt, simán kibírtam a suliban wc nélkül 4-5 órákat) és attól kezdve mielőtt elmennék valahova vagy lefeküdnék aludni állandóan elmegyek pisilni biztos ami biztos alapon. És útközben is állandóan ezen parázom, hogy mikor jön rám, hol fogok tudni wc-re menni. Csak nem vagyok biztos benne, hogy ez az oka, ugyanis ha itthon vagyok akkor sem változik a helyzet, pedig akkor nem parázom ezen, de mégis gyakran kell.

De már nagyon elegem van ebből, most is szeretnék elmenni valahova, ahova kb 2,5 óra a menetidő busszal és félek, hogy nem bírom ki. Tiszta hülye vagyok már úgy érzem. :(


2013. márc. 16. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg lelki, ha ráparázol valamire akkor az agyad egy idő után elkezdi a tüneteket generálni, nem csak a pisiléssel, de mindennel kapcsolatban.

Egyébként teljesen egyénfüggő, én is 1,5-2 óránként megyek WC-re, mondjuk én sokat iszom, de ez genetikai meg anatómiai kérdés is, függhet a húgyhólyagod méretétől is, az sem egyforma nagyságú ugyebár mindenkinek. :-)


Doki vizsgált már? Veseprobléma miatt simán előfordulhat ilyen illetve pajzsmirigy rendellenesség is tud néha ilyen tüneteket produkálni. Vérképed rendben van?

2013. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, orvosnál még nem voltam ezzel a problémával
2013. márc. 16. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ártana, ha elmennél urológushoz ezzel a problémával. Tulajdonképp nem is az a baj, hogy sokat kell járnos a wc-re, hanem az, hogy nagyon kevésfolyadékot iszol. Lassan fel kellene tornáznod kb. 2 literre. Hidd el, hozzá lehet szokni. Ebbe a 2 literbe beleszámit a reggeli tej, az ebédhez evett leves is. A kevés folyadék ráadásul elősegíti a vesekőképződést, és okozza az ál ingert, amikor majdnem a semmiért kell kimenned.
2013. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!