Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom eléggé kipihenni...

Nem tudom eléggé kipihenni magam, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Hétköznap kb 6,5-7 órát szoktam aludni, sajnos korán kell kelnem, de hamarabb lefeküdni nem tudok, mert nincs saját szobám és amíg mellettem mocorognak, nem tudok elaludni. Időnként sikerül 1-1 órával többet aludnom, de reggelente így is alig bírok kimászni az ágyból. Hétvégente alszok általában 10 órát is, de sokszor még így is nehezen térek magamhoz. Eddig soha nem volt gond az alvással, de mostanában emiatt már napközben sincs erőm, nem tudok koncentrálni, fáradt vagyok stb. Pedig nagy szükségem lenne rá, ezt így nem sokáig bírom már, iskolába járok, érettségikre készülök, tesiből is, tehát az erőnlétre is most lenne a legnagyobb szükségem, egyébként is kiskorom óta sportolok, szóval az edzettség eddig meg is volt.

Kevés ez az alvás? Vagy esetleg okozhatja valamilyen vitaminhiány vagy más egészségügyi probléma? Mit tehetnék?

18L


2013. márc. 23. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aluszékonyságot okozhatja pl. vashiány, de nálad inkább kialvatlanság van.. Lehet, hogy vitaminpótlással érnél valamit, de nem biztos.

Elmondom, én ezen hogy tettem túl magam, hátha segít. :)


MagneB6 + Vas komplex + C vitamin, nyugtató tea esténként, és legkésőbb 10kor ha nem is aludtam, de már ágyban voltam, és így kipihentebben tudtam kelni. :)

Volt, amikor ez sem segített, akkor előfordult, hogy hétvégére egy negyed-fél szem nyugtatót bevettem, és azzal sokkal mélyebben tudtam aludni, és mindig kipihentebben keltem, mint máskor. De ettől függetlenül nem szoktam rá, és nem csináltam belőle rendszert. :)


22L

2013. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kipróbálom:)
2013. márc. 23. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetne azokat a szobatársakat megkérni, hogy ne mocorogjanak már olyan későn? Muszáj aludnod. bár hidd el,ezt is meg lehet szokni és még rosszabbat is, de nem követendő, csak egy idő után hozzászokik a szervezet, persze egészségtelen. délután, estefelé nincs módod 1-2 órára lepihenni?
2013. márc. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy elalváskor még az is zavar, ha a kislámpa világít mellettem és csak veszekedés van belőle, ha megkérem, hogy kapcsolja le. A legnagyobb probléma pedig az, hogy napközben egyáltalán nem tudok aludni, max ha beteg vagyok
2013. márc. 24. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt nagyon meg tudom érteni,nekem is vannak alvászavaraim, és nem tudok akárhogy elaludni. De ez javulhat idővel. arra nincs lehetőséged, hogy máshová költözz? Ahol nyugi van. Mert ha ez tartósan így megy, az nagyon rossz. Ez egy albi vagy kolesz?
2013. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Otthon:D Csak a tesóm később szokott lefeküdni és tovább alszik, szóval nem egyezik a belső óránk. Én meg tényleg kényes vagyok az alvásra, ő meg duzzog, ha megemlítem
2013. márc. 24. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!