Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom kipihenni magam?

Figyelt kérdés

Nagyon szoros napirendem van: két munkahelyen dolgozom hétfőtől szombatig, néha vasárnap is, mellette egyetemre járok. Sajnos a két munkából összesen nem jön össze túl sok pénz, viszont hosszútávon megéri. A barátomnál lakom, ő szintén munka mellett jár egyetemre, így este 11 körül szokott hazaesni. Én azért általában 8 körül itthon vagyok, akkor még tanulok meg megcsinálom a házimunkát, mert neki arra végképp nem lenne ideje (bár ő szombaton nem dolgozik).

A lényeg, hogy miután ő hazajött, még egy órát kb beszélgetni kell vele, és csak utána mehetünk fürdeni (bár ha tudom, akkor mielőtt megjön, én már elmegyek), utána meg kell nézni egy sorozatrészt és csak utána lehet aludni. Így alaphangon egy óra van, mire eljutunk odáig, hogy na akkor most alhatunk. Azt megértem, hogy nem tud korábban lefeküdni, egész nap szellemi munkát végez, kell idő, amíg kitisztul az agya. De én nehezen alszom el, minimum egy óra kell, így kettő előtt ritkán szokott sikerülni. Aztán meg hétkor kelés. És ez megy már hónapok óta. Hétvégén se tudom kipihenni magam, mert egyrészt akkor is dolgozom, másrészt a lakótársak olyankor sokáig fenn vannak és nem tudok elaludni tőlük.

Most már folyamatosan fáj a fejem, a szemem, szédülök, nem bírok koncentrálni a kimerültség miatt. De nem tudom, hogy oldhatnám meg, hogy tudjak pihenni. Már ha van időm, akkor sem bírok elaludni, illetve folyton felriadok.

A barátom hétvégén sokat alszik, ő így jobban bírja. De így is adódnak problémák, pl a héten egyáltalán semmi szex nem volt: hiába igénylem én is, ő is, mire odajutunk, hogy csinálhatnánk, akkor már képtelen vagyok bármire is. Tegnap már kiakadt ezen, és tulajdonképpen jogosan.

De mégis, mit tehetnék ebben a helyzetben? Hogy lehet megoldani, hogy tudjak aludni?


2012. nov. 9. 09:06
 1/5 anonim válasza:
100%
feltetlenul muszaj ket munkahelyre bejarnod? ertem, hogy hosszutavon megeri de az is megeri, hogy a szervezeted tonkretett? a sok felgyult kimerultsegtol elobb utobb osszeomolsz.. egyetem mellett meg egy munkahelyre is faraszto bejarni nemhogy kettore +otthon nem anyukad var a kesz vacsoraval
2012. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először a kedves barátodat helyre kéne tenned, nem bólogatni vakon minden hülyeségre. Mi az, hogy beszégetni KELL vele, sorozatot KELL nézni vele?? Ember ha már majd összeesel olyan fáradt vagy, akkor talán el kéne ezt mondani felnőtt ember módjára, ha már ennyi ész nem szorult a pasidba, hogy ezt észrevegye. Aki álmos, az aludjon, saját magaddal cseszel így ki. Vagy nem néztek sorozatot minden este vagy a "kötelező" egy óra beszélgetésből vegyetek vissza. Nem kell ám minden áldott nap f.sni a szót és azt is elmesélni, hogy ki mikor fingott kb. bent a munkahelyen. Ez az egyik.

A másik a te hozzállásod. Az egyik munkahelyet rég óta kellett volna hagyni, nem tudom mennyi pénzt szedhetsz így össze, hogy ennyire fontos legyen mindkettő, de hosszú távon csak romlani fog a teljesítményed az állandó féradtságtól, ezért semmi értelme nincs széthajtanod magad, főleg ha még tanulsz is. Ha nagyon fogy a pénz, spórolni kell vagy keresni egy olcsóbb albérletet.

2012. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért kötelező pl. megnézni egy sorozatrészt? Miért kell neked mindenképpen megvárni őt, és egy órát beszélgetni? Nem azt mondom, hogy SOSE beszélgessetek, de ez miért egy mindennapos menetrend?

Jobban tudnátok a kis szabadidőtöket együtt tölteni, ha ezeket pl. elhagynátok, és mindenki jobban kipihenné magát...

2012. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gond nálad van kedves kérdező.

Írod hogy ketten éltek. Ha így van akkor nem kell minden nap házimunkát végezni, elég ha fenntartjátok a rendet. Hétvégén is ráér a portörölgetés, porszívózás, ablakpucolás. Hétköznap csak figyelni kell hogy rend maradjon, a konyha legyen tiszta, és a szennyest mindig vigyük ki a szennyes tartóba.. Már nem is vesz el a napi házimunka olyan sok időt, max fél-1 órát.

Azt sem értem hogy miért kötelező minden nap 1 órát beszélgetni és miért kötelező egy sorozatot megnézni?? Nem tud a párod egyedül tévézni?? Akkor feküdj mellé és aludj el tévé közben.. Amíg hagyod hogy ő szabja meg mit kell csinálni addig nem is lesz időd semmire..

Én is együtt élek a párommal, és beszélgetünk minden nap. De nem 1 órát! Én bár 1 munkahelyem van, de szinte állandóan túlórázom 12-14 órázom. Minden áldott reggel 6 órakor kelek, mégis ki tudom magam pihenni, pedig nem vagyok korán kelő típus,és kell a minimum 8 óra alvás nekem..

2012. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi lefekvés elött szoktunk a párommal beszélgetni.

Lehet hogy hülyeség,de nekünk kényelmesebb ágyban beszélgetni:)

2012. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!