Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért nem tudom kipihenni magam?

Mért nem tudom kipihenni magam?

Figyelt kérdés

Mostanában bármennyit alszom, úgy érzem mintha 1 órát aludtam volna, pedig mint általában nyáron a többi középiskoláshoz hasonlóan 11 és 1 óra között kelek, és amint felébredek pedig magamtól kelek nem ébresztenek rám tört az a gyötrő fáradtság de akkor már érzem hogy enm tudnék tovább aludni.. ez a dolog egész nap kitart, akkor is ha elmegyek valamerre (eleinte ugy gondoltam hogy csak unalmamba nem tudok már mit tenni), este 8kor ugy érzem mindjárt lefekszem csak hát még is nyár van... azonban este 10 körülre teljesen felébredek,éber leszek és 1-2 az isten se vesz rá az alvásra, ha mégis forgolódok és egyáltalán nem vagyok se fáradt, se álmos..


mi lehet a probléma?? olvastam hogy van olyan hogy túl aszol magam de nem hinném hogy ez lenne hiszen 1-2 körül fekszem 11korkelek az csak 10óra alvás.. és iskola időbe se nagyon tudok elaludni éjfél-1 óra elött, szóval még csak nem is az hogy felborult a megszokott rendem. esetleg valamilyen gyogyszerhiány?:S vagy pszihés? mostanában egyébként egyszer többször kelekfel 6-7 órakor... akkoris nehezen alszom vissza.


2012. aug. 15. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a lefekvés előtti jógát. ha fiú vagy,ha lány, nagyon sokat segít,vannak gyakorlatok a youtubeon. az lenne a legjobb,ha beállítanád az alvási ciklusodat éjfél előttre. lehet emiatt sem tudsz pihenni.
2012. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké megprobálom,köszönöm :) próbáltam már elhiheted de ugy érzem mintha az ember egy teljesen átlagos napon lefeküdne 3órakor. sehogy se tudok elaludni, az álmosságnak egy kis jelét se érzem, probálok hozzá tvzni de semmi.. :S szerintem nem alszom elég mélyen ugyanis eddig örültem ha havi 1x emléksztem arra amit álmodok,most meg van hogy reggel emlékszem vagy 4.re és ráadásul egyik se túl pozitiv... mit tudnék tenni hogy mélyebben aludjak?
2012. aug. 15. 09:38
 3/4 anonim válasza:

A szervezeted megszokta (gondolom), hogy később fekszel le. Ezért arra az "időpontra" állt rá. Hasonló helyzetben vagyok Én is. Elmehetek akár 8 vagy 9 óra környékében aludni mégse tudok elaludni csak hempergek, fetrengek az ágyon..

DE!

Édesanyám tanácsára, lefekvés előtt mindig iszok egy pohárnyi vörösbort vagy citromfű teát (ez nem káros, sőt inkább egészséges! Orvos javasolta édesanyukámnak). Nekem ez bevált, próbáld ki! Remélem tudtam segíteni!

2012. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mozogj sokat! Hidd el a rendszeres mozgás hiánya is okozhatja ezt. A tavaly nyáron én is így jártam. Töltsd ki a napod és feküdj le mindennap ugyanabban az időpontban. Ha nem tudsz elaludni olvass valami unalmasat, tuti elálmosít. Reggelente ha iszol egy csésze zöld teát az feltölt egy csomó energiával, ráadásul tele van vitaminokkal, antioxidánsokkal, stb.
2012. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!