Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki már túl van kemoterápián...

Aki már túl van kemoterápián hogy élte meg?

Figyelt kérdés
Párom bent van a klinikán kemozzák második kemot kapja. Elsö után nagyon rosz mellék hatások jöttek ki nálla. Fájt a szája hojagos lett láz, hányinger. Nagyon sajnálom szegényt. Hogy éltétek át? Szedtetek e valami közben?
2013. márc. 27. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Én nem vállaltam volna a kemot! De próbáljátok mellette a Culevitet hátha enyhít a tüneten. Csak neked írom (a párodnak nehogy mondd) az én ismerettségi körömben nincs olyan ember, aki a kemot túlélte volna! Nézzetek utána a nagy dózisú C vitaminnak... gyógynövényeknek!
2013. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Silas válasza:

Mivel mérgezik, ezért azt a rengeteg mérgező anyagot ki kell mosni a szervezetéből. Közben is igyon sokat és utána folyamatosan kisebb adagokban (tiszta-vagy tisztított- víz).

Nekem a párolt zöldségek jöttek be (olaj nélkül).

Egyen sok C vitamint és egyéb, de természetes alapú immunerősítőket (feketeretek, héjjával; cékla nyersen; homoktövis termékek stb.)

2013. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silas válasza:

apropó C vitamin: patikában szkorbinsavat kérni, kiadják 100g-os papírzacskós csomagolásban cca.800Ft-os áron.

Hasznos, mert adalékoktól mentes és csak arra kell ügyelni, hogy utána legalább öblítsen, mert a savas kémhatás miatt roncsolja a fogakat. Ezt lehet kis adag vízbe keverni, és egyszerre ledönteni, majd utána inni.

Persze ez "szintetikus" cucc és mostanság nincs korrekt zöldségféle, amit pl. nem kőzetgyapoton termeltek hollandiában... de ne adjátok fel!

2013. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Silas válasza:
aszkorbin sav (fehér, erősen citromos ízű por)
2013. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elsővel ellentétben én ismerek olyant aki túlélte a kemot, többet is, köztük pl. a saját gyerekemet, de valószinű magamnak én sem vállalnám be... A mellékhatásokkal nem nagyon tudtok mit csinálni, a szájsebekre Tantum Verde spray, a hányingerre adnak ondanszetront, de az igazság az, hogy akármivel próbálkoztok a kemo azokon a napokon amikor adják megyötri, mert méreg és a szervezet a mérgezési tüneteket produkálja (hányás, láz), utánna pár napig jobb, aztán beütnek a sejtpusztitás eredményei, szájsebek, hasfájás, vérszegénység (ettől gyengeség, immunhiány) és mire ezek elmúlnak adni fogják a következő adagot. Én tapasztalatból csak sok türelmet tudok kivánni nektek és tartós gyógyulást.
2013. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg olyat ismerek sokan aki nem kérte a kemot és belehalt.

Édesanyám sem akarta elfogadni de amikor 2 hónappal a műtét után kiújult az agresszív melldaganata akkor már muszáj volt belemennie.

Az életetére mond nemet az aki visszautasítja...

Aláírom, hogy rengeteget árt de a többségnek sikerült vele kilábalni a betegségből vagy ha nem is jó pár évet nyer vele és azt hiszem ez sem kis dolog.

2013. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Anyukám kemo nélkül gyógyult meg csak alternatív úton. Onkológus (akinek áldjuk a nevét) mondta, ha akkor kemot kapott volna, anyu meghal!
2013. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

aszkorbinsavat/C vitamint ne szedjen, mert CSÖKKENTI A KEMOTERÁPIA HATÉKONYSÁGÁT!

Általában a tisztítókúrák tilosak. Az olyan szerek,a mik kimossák a mérgeket tilosak ! pl a búzafűlé, vagy mi, mert a kemó hatóanyagát (így a túlélés esélyét)csökkenti ):


Bármit is szed (tervez szedni), TUDASSA a kezelőorvossal!



Húgom is kapott kemoterápiát. neki nagyon viszketett a bőre, és ilyen vízmegkötős krémmel kenőcsözte magát, ami segített. (valami ilyennel: [link]

2013. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

testvérem kemó nélkül meghalt volna.

a kemótól meg egyből látványosan csökkent a daganata.


Asszem a homoktövist is megtiltotta az orvos, mert hogy nem hatna tőle a kemó.


Gyógynövény teákat sem szabad volt innia, mert azok hatóanyagai is negatívan befolyásolhatják a kemó hatását (mert lényegében azok is gyógyszerek).


Sok vizet ivott, az biztos.

De tényleg bármi tünete van, vagy bármit terveztek szedni, előtte mindenképpen mondjátok meg a kezelő orvosnak (és nem a nővéreknek!), mert sok olyan dolog van, ami csak amiatt csökkenti a mellékhatást, mert magát a kemót nem hagyja hatni (tehát a rákot se ). vagy egyéb módon befolyásolja.



pl. volt oylan kemó, ami csak lúgos kötnyezetben hatott... stb.... tehát bármi gyógynövényt/vitamint szed, TUDASSA!!!


a b12 vitamin a daganatokat is eteti pl..


segítő csoport nincs a klinikán, vagy környékén?

2013. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!