Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet belőlem még Valaki?...

Lehet belőlem még Valaki? Esetleg "élte már ezt valaki túl"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kicsit drasztikusan 'hangzik', itt arra gondolok, hogy esett e már át valaki ezen úgy, hogy végeredményben teljesen eltűntek a tünetei.


Pánikbetegségről volna szó.

Aránylag normális családi körülmények között élek, ezalatt azt értem hogy teljesen normál család vagyunk, hétvégéket együtt töltve, néha vannak viták, ami szerintem mindenhol alapjárat. 2010-ben a suli vége felé tapasztaltam egy elég furcsa dolgot... rámjött a hányinger, gyomorideg, mindenféle előzmény nélkül, csak úgy egyről a kettőre. Azt hittem gyomorrontás, azonban pár hét múlva újra jelentkezett, amikor is elmentem az iskolából (annyira megijedtem), és a háziorvosomhoz fordultam. Ő beutalt engem egy pszichiáterhez, azonban annyira nem éreztem magam "elmebajosnak", hogy halogattam, azonban nyár végére egyre többször az iskola hallatán, illetve gondolatán felspanoltam magam, és mindig szorongtam. Augusztusban el is mentem a pszichiáterhez, onnantól kezdtem el járni rendszeresen hozzá. Próbáltunk relaxációs gyakorlatokat, ami nem igazán jött be nálam (nem tudom mennyire fontos itt az, hogy nagyon reális gondolkodású vagyok, optimista pedig ritkán... inkább realista). Kaptam gyógyszereket (köztük 0.25ös xanaxot, illetve fevarint) amiket szednem kellett. Szedtem is egy jó ideig, de semmit sem hatottak, a suliban egyre többször törtek elő bennem ezek a rohamok. Erős szívdobogás (nagyon magas pulzusszám, legalább 120-as, lemértük), remegés, de inkább reszketés illetve hidegségérzet, félelem, és ami a legrosszabb, amit a legeslegjobban utálok és szégyellek, hányinger, öklendezési kényszer, gyomorideg.. el akartam hagyni a gyógyszereket mert úgy gondoltam, nem lesz jobb, minden fejben dől el, magamnak kell rendeznem a dolgokat, édesapám is ezen az elven volt. 2012ben a suli végén egy ritkarosszul sikerült vizsga miatt, ott is hagytam a gyógyszereket (memóriaromlási tüneteket észleltem, a tanulási képességeim is romlottak) egyről a kettőre, 2 hét alatt sikerült letenni, izzasztó volt, de volt akaraterőm. Sikerült. De tudtam, hogy a gyógyszerek letétele, (amelyek csak tünetet csökkentenek, nem gyógyítanak) nem vezethet a gyógyulásomhoz. Elkezdődött a suli idén is.. és minden egyre csak romlik. Eddig úgy volt, hogy felelős napokon jött elő, az adott óra előtt, azonban egyre többször jön elő adott napi tevékenységtől függetlenül.. Frontint szedek rá (0.75 mg az egyszeri adag legalább, de 1mg-ot is szedek ha nagyon rosszul vagyok) nem tudok mást tenni.. Most elmentem egy pszichológushoz, oda fogok járni, sokkal normálisabbnak tűnik, mint az előző.. de vajon van esélyem? Azt olvastam, a pánikbetegek 97% nem tud ebből kimászni.. Hogy érettségizek majd így le? Néha abban reménykedem hogy a jelenlévő roham elvisz úgy hogy vissza se jövök, csak ne kelljen így élnem. Azt sem tudom hogy fogok túl lenni így a vizsgákon, illetve ami még rosszabb.. az érettségin.


Ha valakinek van esetleg tapasztalata, illetve volt hasonló betegsége, vagy van, kétségbeesetten kérem, hogy írjon valamit. Akármit. Tanács, vagy bármi megteszi. Csak hogy tudjam, hogy nem én vagyok az egyetlen, és nem kell szégyellnem.. vagy szégyellhetem de nem vagyok az egyetlen.

Előre is köszönöm.


17/f.



2012. dec. 7. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy megköveznek, mégis leírom: a pánikbetegségből kigyógyulhatsz. Méghozzá gyógyszer nélkül. www.buteyko.hu

Aki nem végezte el a tanfolyamot, ne szóljon egy szót se! Aki pedig elvégezte, mondja el a tapasztalatait. Szabad a vásár!

2012. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy fordítottál rám időt, megy is a plusz, bár nem ismerem ezt az oldalt.. viszont első ránézésre ez az asztmával foglalkozik, de jobban beleolvasok..
2012. dec. 7. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha pszichés okai vannak, akkor természetesen ki lehet gyógyulni belőle gyógyszer nélkül is, bár a gyógyszer könnyíthet rajta (vagy nehezíthet, ki tudja). Nekem tavaly és idén is volt egy nagyon rossz időszakom (és jó pár évvel korábban, amikor kicsit fiatalabb voltam mint te), amikor nagyon erős idegesség, és depresszió tört rám (amiatt volt hogy sokat idegekeskedtem, és egy idő után már nem bírja az agy), és volt hogy azt gondoltam már nem tudok kijönni belőle, hogy nem lehet egyszerűen, nagyon rossz volt. Csak néha kaptam be egy két nyugtatót, de utálom a gyógyszereket. Ha rámjött, akkor alig akart elmúlni. Nem volt szerencsére szívdobogás meg ilyenek, bár nem éreztem magam túl jöl sem. Erős idegesség és depresszió, remegéssel párosulva. Emésztési bajom is volt de arra már abbahagytam a gyógyszereket, és semmi gondom szerencsére a gyomrommal. Mikor fiatalabb voltam, és rámjöttek az idegesség, egyből fájt a gyomrom meg a hasam is. Ma már nem így van, vagyis nem olyan érzékeny. De tudom hogy bármikor visszajöhetne, ha hagynám. Meg kell a fejedben oldanod a problémát, le kell győznöd a félelmedet. Persze ez rendkívül nehéz. Meg kell barátkoznod azzal amitől tartasz, nem úgy tekinteni rá, ahogy korábban. Nem lehet hogy az életmódoddal is baj van? Egy kicsit több mozgás, jobb étrend sokat segíthetne. A testedzés rengeteget tud segíteni már önmagában is (na nem mintha sokat edzettem volna, mert egyáltalán nem, de amikor igen, akkor tapasztaltam). Nem mindig elsőre persze, vagy egyből. De segít. Ép testben ép lélek. És persze, amit már annyiszor írtam ilyen esetekben. Muszáj valami olyat csinálni, vagy olyannal is foglalkozni, ami nagyon érdekel minket, és felpörget, mert az ilyen dolgok segítenek gyorsan elmulasztani a tüneteket, és azt, ami okozza őket, hiszen az agy átáll arra, amivel foglalkozunk. Ettől feltöltődik energiával. Tehát nem szabad csak úgy élni, hogy csak olyan dolgok vesznek körül minket, amiktől félünk, vagy feszültek leszünk. Tehát ki lehet az ilyenből jönni, mert a szervezetnek meg van a képessége rá, és az elmének is.
2012. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint azt hogy bármikor visszajöhetne ha hagynám, azt inkább a nagyon erős idegességre és a depresszióra értettem (bár a gyomorproblémákra is igaz valamennyire). De érdekes módon ezek a gyomorproblémák valahogy, mintha azal is hogy idősebb lettem, elmúltak, vagy gyengültek volna. Nyugodtan eszek vagy iszok akármit (bár azért ne mmindent, erre odafigyelek), mégsincs semmi gond, vagyis alig, és ha idegesebb vagyok, akkor sem. Azért ebben is segít a mozgás... Vidékiként volt rá lehetőségem.
2012. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszoló!


Mozgásra mindenképpen rá szeretnék állni, szerencsére én is vidéki vagyok, így lesz rá lehetőség. Itt a kedvenc évszakom, így szerintem elég sokat fogok kimozdulni, nehezen fázok meg, maximum náthás leszek ilyenkor a hidegtől, így esélyem is van rá hogy kicsit mozogjak, bár hosszútávú futásokat nem tervezek be, mert izomsérvem van mind2 lábszáramban.

Sajnos nekem ez az erős vérnyomás illetve magas pulzus nagyon meghatározza a rohamomban lévő állapotomat.. elég durva érzés amitől mindenképpen meg szeretnék szabadulni. Csak már attól félek, ha megszabadulok tőle, attól fogok félni, hogy újra előjöhet.


Köszönöm, hogy megosztottad ezt az egészet velem.

2012. dec. 7. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl lehet élni, de kell tenni azért, hogy meggyógyulj. Nekem utoljára 2 éve volt generalizált szorongásom depresszióval együtt. Sem enni, sem közlekedni és dolgozni sem tudtam. A vérnyomásom és a pulzusom nagyon magasra felszökött időnként. Nekem nagyon sokat segített a Brandenburg Géza gyógyult pánikbeteg blogja.

Sok infót találsz és kérhetsz öngyógyító tanfolyamot is. A megfelelő légzés kihozhat a pánikból. A mozgás és sport felér egy antidepresszáns hatásával. Persze aki átesik ezen a szörnyű betegségen, annak megfordul a fejében a kiújulás lehetősége. Ez nálam is így van, de mivel megtanultam kezelni a szorongást és a pánikot, ezért nem jön elő. Kár, hogy a relaxációt nem tudtad elsajátítani. Nekem ez is nagyon sokat segített és segít. Én egyáltalán nem hittem benne, de mégis működik. Minden nap el kell végezni napi háromszor, hogy feltételes reflex alakuljon ki.

2012. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van esélyed, pánikbetegségből többen kigyógyultak már.

Jó, hogy találtál olyan pszichológust, aki normális. (ha esetleg mégsem lenne az, nyugodtan válts, mert sok köztük a nem megfelelő, de vannak nagyon jók is).

2012. dec. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom megfogadni a tanácsotokat!
2012. dec. 30. 12:46
 9/9 anonim válasza:

Sok gyógyult pánikbeteg van. Mindenkinek meg kell találnia a módszert, amivel segíteni tud magán, mert mindenkinek más és más válik be. Én 3 évig szedtem gyógyszereket, ennyi idő kellett hozzá,hogy saját erőmből tudjam kezelni a rohamokat, gyógyszer nélkül. Eleinte én is mindenáron le akartam tenni a gyógyszert, de aztán rájöttem, hogy szükséges szednem, kellett egy átmeneti nyugalmasabb idő, ami alatt össze tudtam szedni az energiámat, erőt, hogy saját magam felvegyem a harcot ezzel a betegséggel.

Keress egy jó pszichoterapeutát, és járj hozzá rendszeresen. A pánikbetegséged szerintem a tanuláshoz kapcsolódik, ezen kell dolgoznod.

És ne félj, nem te vagy az egyetlen, a világon több százezren vagyunk pánikbetegek.

2013. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!